MIASTO
Ratownictwo w walce. Szkolenie dla żołnierzy


W Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach trwa Kurs Ratowników Pola Walki. Uczestniczą w nim żołnierze z jednostki oraz policjanci.
Szkolenie prowadzone jest przez amerykańskiego starszego sierżanta Marca Bazaldua z zespołu Civil Affairs. – Przez tydzień zajęć uczestnicy uczą się podstaw udzielania pomocy na współczesnym polu walki, zaczynając od samopomocy, a kończąc na udzieleniu podstawowej pomocy medycznej innym żołnierzom. Zabezpieczenie medyczne zmienia się. Życie i zdrowie żołnierza są bardzo cenne, więc przykładamy wielką wagę do tzw. czerwonej taktyki, czyli do taktyki udzielania pomocy medycznej – tłumaczył kapitan Jacek Piwowarczyk, szef Taktycznego Zespołu Wsparcia.
Szkolenie trwa od 4 lutego. Jest to druga jego druga edycja. – Kurs organizowany jest przez nasze Centrum we współpracy ze świętokrzyską policją. Zajęcia prowadzi wykwalifikowany specjalista armii Stanów Zjednoczony z 17-letnim doświadczeniem, który jest wspierany przez naszych ratowników medycznych – dodaje porucznik Katarzyna Rzadkowska, oficer prasowy CPdMZ.
https://www.emkielce.pl/miasto/ratownictwo-w-walce-szkolenie-dla-zolnierzy#sigProGalleria3725353969
![[AKTUALIZACJA] Tragedia w rezerwacie Ślichowice, nie żyje kobieta](/media/k2/items/cache/87dc7efa0962b2898771fdd37ddf9112_L.jpg)





![[FOTO] Jubileuszowy „Wieczór Modnych Filantropów”](/media/k2/items/cache/ffa2fde1400c63811a8cc7094addcf15_L.jpg)

