Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Dobra zabawa w Parku Miejskim

sobota, 28 sierpnia 2021 13:15 / Autor: Adrianna Linertowicz
Dobra zabawa w Parku Miejskim
Dobra zabawa w Parku Miejskim
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Prawdziwie fantastyczna atmosfera panuje przy muszli koncertowej w kieleckim Parku Miejskim. Nie brakuje futrzaków, czarodziejek, a także słynnych postaci z gier i anime. Jest kolorowo, wesoło i gwarno. Wciąż można przyłączyć się do wspólnej zabawy!

Do tej pory najsłynniejszy festiwal fantastyki w regionie organizowany był na Targach Kielce. W tym roku jednak, z powodu sytuacji covidowej, wyjątkowo odbywa się w kieleckim Parku Miejskim. To jednak nie przeszkadza w dobrej zabawie, szczególnie, że w sobotę, 28 sierpnia, pogoda dopisuje.

- To fajna odmiana dla dzieciaków, które przywykły do spędzania czasu z komputerem – przyznaje pani Renata, która wybrała się na spacer z synem, Pawłem. – Ważne, że coś się dzieje w mieście w te ostatnie dni wakacji – dodaje.

A podczas tegorocznego festiwalu dzieje się sporo i warto zajrzeć do parku, aby choć na chwilę oderwać się od rzeczywistości.

- Na Sabacie staram się pojawić każdego roku. Poza tym jestem częstym bywalcem podobnych imprez tematycznych, jak na przykład Pyrkon w Poznaniu. Tym razem nie byłem pewien, jakiej pogody się spodziewać, więc nie przygotowywałem żadnego kostiumu, ale zazwyczaj przebieram się wraz ze znajomymi za różne postacie z filmów animowanych i książek – mówi Karol Mazur, jeden z uczestników imprezy.

Na kielczan, którzy zdecydują się odwiedzić Park Miejski w sobotę i niedzielę (28 i 28 sierpnia) czeka wiele atrakcji – koncerty, prelekcje, gry planszowe i elektroniczne, a także mnóstwo innych rozrywek.

Udział w imprezie jest bezpłatny. Szczegółowy program atrakcji znajdziecie tutaj.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO