Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

ŚCDN czyli nowe wyzwania edukacyjne

środa, 22 września 2021 14:37 / Autor: Natalia Pindral
ŚCDN czyli nowe wyzwania edukacyjne
ŚCDN czyli nowe wyzwania edukacyjne
Natalia Pindral
Natalia Pindral

Około 550 szkoleń, warsztatów i kursów, a także ciekawe projekty edukacyjne to nowa oferta szkoleniowa przygotowana przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Tegoroczna oferta szkoleniowa jest bardzo bogata.

– Koncentrujemy się między innymi na zagadnieniach odnoszących się do edukacji zdalnej, a w szczególności do doświadczenia społecznej izolacji. Proponujemy nauczycielom szkolenia, których tematyka związana jest z dobrostanem uczniów i nauczycieli – mówi Jacek Wołowiec, dyrektor ŚCDN.

Wszystkie projekty, które powstają są istotne w nauczaniu zdalnym jak i stacjonarnym.

– Taki obszar jak historia czy matematyka, a także nauczanie dwujęzyczne są niezwykle ważne. Wiemy, że uczniowie wrócili do szkół po bardzo długiej przerwie, dlatego dużą rolę odgrywa tutaj forma psychologiczno-pedagogiczna – informuje Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty.

Krzysztof Łysak, wicedyrektor ds. pedagogicznych, informuje o projekcie "Matematyczna Liga Mistrzów", w którym na wszystkich etapach edukacyjnych będą organizowane turnieje matematyczne.

– Dodatkowo w tym roku chcemy wprowadzić formę wspierającą mocno ucznia wybitnie zdolnego matematycznie. W październiku zamierzamy zorganizować warsztaty, które mają pomóc nauczycielom w przygotowaniu takich uczniów do olimpiad matematycznych – dodaje.

Katarzyna Malicka-Pędzik, nauczyciel-konsultant, informuje o projekcie historycznym, a także o doskonaleniu i wspieraniu nauczycieli przedmiotów humanistycznych.

– Celem projektu „Akademia źródeł historycznych” jest rozwijanie i doskonalenie umiejętności uczniów dotyczących pracy ze źródłem historycznym oraz przygotowanie ich do rozwiązywania zadań maturalnych – wyjaśnia.

Izabela Juszkiewicz, kierownik pracowni i pomocy psychologiczno-pedagogicznej i edukacji zawodowej, informuje o projekcie „E-Mocni – dobrostan nauczyciela i ucznia”.

– Działania w tym roku skupione są głównie na zdrowiu psychicznym. Czas zdalnej edukacji wiązał się z doświadczeniem społecznej izolacji. Nasz projekt ma na celu wyposażenie nauczycieli i uczniów w narzędzia wspierające ich poczucie równowagi – wyjaśnia.

W wyniku pandemii mocno ucierpiały relacje międzyludzkie.

– W celu aktywizacji dzieci i młodzieży po okresie pandemii proponujemy projekt „Teatr działa”. Ma on na celu wsparcie w zakresie prowadzenia zajęć teatralnych oraz stosowania na lekcjach technik i metod teatralnych – informuje Izabela Kaleta, konsultant ze Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Magdalena Pietraszkiewicz, konsultant do spraw edukacji zdrowotnej wyjaśnia działania projektu „Igrzyska Zdrowia”.

– Celem projektu jest przeciwdziałanie negatywnym zmianom w stylu życia dzieci i młodzieży, które zostały wywołane lub pogłębione przez kryzys związany z pandemią – mówi.

W ramach tych działań zorganizowano 15 grup szkoleniowych, a także każdy nauczyciel może skorzystać ze wsparcia w wymiarze 45 godzin.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO