Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

ŚCO zachęca do badań

piątek, 09 grudnia 2022 14:35 / Autor: Iwona Gajewska-Wrona
ŚCO zachęca do badań
ŚCO zachęca do badań
Iwona Gajewska-Wrona
Iwona Gajewska-Wrona

„Biała sobota ze zdrowiem pod choinkę” – pod takim hasłem Świętokrzyskie Centrum Onkologii organizuje akcję profilaktyczną skierowaną do kobiet. 10 grudnia panie będą mogły skorzystać z bezpłatnej cytologii i mammografii.

- Mammografia skierowana jest do pań  między 50 a 69 rokiem życia. Z kolei z badań cytologicznych będą mogły skorzystać panie w wieku 25 - 59 lat. Przypominam, że w Świętokrzyskim Centrum Onkologii wykonujemy dwa rodzaje cytologii podczas jednego badania. Pobieramy cytologię konwencjonalną i na podłożu płynnym. Dzięki temu pacjentki mają bardzo dokładną diagnostykę – informuje Izabela Opalińska, rzecznik szpitala.

Badania będą wykonywane w godzinach od 9.00 do 14.00. Wcześniej trzeba się zarejestrować.  Na cytologię można zapisać się dzwoniąc pod numer telefonu  609 99 00 33, na mammografię -  607 77 88 88. - Zachęcamy wszystkie panie do rejestracji. Będą miały wtedy pewność, że zostaną zbadane. Czasami bywa tak, że w ostatniej chwili zwalniają się miejsca, dlatego też, jeżeli ktoś zdecyduje się przyjść niezarejestrowany to też zapraszamy. Postaramy się przyjąć wszystkie chętne panie – zapewnia rzecznik.

Organizatorzy informują, że na każdą panią, która wykona badania w ramach Programu profilaktyki raka piersi lub Programu profilaktyki raka szyjki macicy, czekają kobiece upominki.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO