Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

„Spektrum kobiecości” w Pałacyku Zielińskiego

sobota, 02 października 2021 12:51 / Autor: Adrianna Linertowicz
„Spektrum kobiecości” w Pałacyku Zielińskiego
„Spektrum kobiecości” w Pałacyku Zielińskiego
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Przyjemna atmosfera, luźne rozmowy przy smacznej kawie, a także warsztaty z kreatywnego pisania z autorką wielu książek, Katarzyną Kowalewską. Tak minęło sobotnie południe w Pałacyku Zielińskiego.

Pierwsze, inauguracyjne spotkanie dla kobiet pt. „Spektrum kobiecości” odbyło się w sobotę, 2 października, w Pałacyku Zielińskiego. Wszystkie panie, którym bliska jest tematyka autyzmu, mogły w kameralnej atmosferze wymieniać się doświadczeniami, a także spróbować swoich sił w warsztatach pisarskich z Katarzyną Kowalewską.

- W naszym środowisku niedobrze jest widziane być uczestnikiem takich warsztatów. U nas w Polsce pokutuje ten romantyczny obraz pisarza, który ma talent i wenę. Gdybyś zapisała się na warsztaty pisania, to znaczy, że jesteś słabym pisarzem, bo czego można się nauczyć na takich warsztatach, skoro pisanie ma się w sobie? Przy czym przykładowo w Ameryce są nawet studia z kreatywnego pisania, wykładane przez czołowych pisarzy. U nas, nie wiadomo dlaczego, lepiej się do tego nie przyznawać. A ja chodziłam na takie warsztaty – przyznaje autorka książek, takich jak „Podmiejski na koniec świata” i „Pudełko z pamiątkami”. Na miejscu można było również zakupić książki autorki w promocyjnej cenie wraz z osobistą, imienną dedykacją.

W spotkaniach, poza zaproszonymi gośćmi, udział biorą również terapeuci z Krajowego Towarzystwa Autyzmu.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO