MIASTO
Startuje akcja „Podziel się Kropelką”


W świętokrzyskich lecznicach wciąż dramatycznie brakuje krwi. Firma CCIG wraz ze stowarzyszeniem Bezpartyjni i Niezależni postanowili więc zorganizować akcję „Podziel się Kropelką”. Ta została zaplanowana na najbliższy piątek, 8 października. Będą gadżety, niespodzianki i pyszne czekolady.
- To nasza wspólna odpowiedź na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach w sprawie oddawania tego bezcennego płynu, którego brakuje w magazynach. Łączymy siły, by zachęcić kielczan i mieszkańców całego regionu świętokrzyskiego do podzielenia się z potrzebującymi swoją krwią. Dla chorych to jedyna szansa na uratowanie życia – mówi kielecki radny oraz lider stowarzyszenia Bezpartyjni i Niezależni, Kamil Suchański.
Tego dnia krew będzie można oddawać w budynku firmy CCIG zlokalizowanym przy alei Solidarności 34. Rejestracja donatorów rozpocznie się o godzinie 9 i potrwa do 14.
- Każda osoba, która zdecyduje się oddać czerwony płyn, otrzyma specjalne gadżety niespodzianki oraz zestaw pysznych czekolad – zachęca Kacper Stachurski z CCIG.
Honorowym dawcom krwi przysługuje zwolnienie lekarskie na dwa dni oraz trzydziestodniowy bilet uprawniający do darmowych przejazdów komunikacją miejską. - Najważniejsza i bezcenna jest jednak satysfakcja z możliwości uratowania życia drugiemu człowiekowi – dodaje Kacper Stachurski.
Przypominamy, że dawcami mogą zostać tylko osoby zdrowe, w wieku od 18 do 65 lat, ważące przynajmniej 50 kilogramów. Kobiety mogą oddawać krew cztery razy do roku, natomiast mężczyźni – sześć.
W ramach tego typu akcji organizowanych dotychczas przez CCIG we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach zebrano już w sumie 239 litrów krwi.

![[FOTO]](/media/k2/items/cache/7026e0f4786fbb23c7e5780be06f8dc6_L.jpg)
![[FOTO] W Kielcach powstała pierwsza w Polsce „Via Ferrata”](/media/k2/items/cache/6cbea909db50d650b0df71c54a10fe03_L.jpg)





