Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Studniówka za nimi

wtorek, 06 września 2016 18:23 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
Studniówka za nimi
Studniówka za nimi
Dariusz Skrzyniarz
Dariusz Skrzyniarz

Wolontariuszom Szlachetnej Paczki zostały ostatnie sto dni do momentu wyjazdu do potrzebujących z przedświąteczną pomocą. Z tej okazji odtańczyli na kieleckim Rynku tradycyjnego poloneza jednocześnie zachęcając przechodniów do zaangażowania w projekcie.

Studniówka Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości to happening mający na celu poinformowanie społeczeństwa o możliwości współpracy w realizacji dwóch najpopularniejszych projektów Stowarzyszenia Wiosna. Wolontariusze tym samym promują całe przedsięwzięcie. - Ogłaszamy światu, że pozostało 100 dni do finału Szlachetnej Paczki i szukamy wolontariuszy – mówiła w Radiu eM Kielce Anna Pożoga, koordynator regionalny ogólnopolskiego projektu. Pomóc może każda pełnoletnia osoba, która dysponuje odrobiną wolnego czasu i nie boi się stanąć oko w oko z biedą oraz dramatycznymi przeżyciami innych ludzi. 

Polonez w centrum miasta dla wolontariuszy jest jednym z radośniejszych epizodów w realizacji całego projektu. - Czeka nas jeszcze wiele innych radosnych momentów. Polonez to dopiero początek. Będzie jeszcze otwarcie bazy rodzin, a najfajniejszym momentem będzie finał Szlachetnej Paczki oraz gala podsumowująca naszą pracę – uważa Katarzyna Czesna, która od trzech lat jest wolontariuszką Paczki, a w tym roku dodatkowo jest liderem rejonu Ożarów i Tarłów.

Aby stać się wolontariuszem Szlachetnej Paczki należy aplikować poprzez stronę www.superw.pl. Poprzez tę witrynę można również zgłosić się do udziału w projekcie Akademia Przyszłości.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO