Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Świętujemy Światowy Dzień Radia!

poniedziałek, 12 lutego 2024 21:32 / Autor: Michał Łosiak
Świętujemy Światowy Dzień Radia!
Świętujemy Światowy Dzień Radia!
Michał Łosiak
Michał Łosiak

13 lutego to dla nas, ale również dla innych rozgłośni wyjątkowy czas. Obchodzimy bowiem Światowy Dzień Radia. Cieszymy się, że jesteście z nami, a grono naszych stałych słuchaczy wciąż się poszerza.

Praca w radiu to nie tylko wykorzystywanie umiejętności dziennikarskich i prezenterskich, ale przede wszystkim służba. 

– To szczególny dzień dla radiowców, ale również dla słuchaczy, którym staramy się przekazywać ciekawe informacje. Cieszymy się, że możemy docierać do wielu z nich za pośrednictwem naszej anteny – tłumaczy ks. Karol Rasała, dyrektor Radia eM Kielce.

radio_tort.jpg

Bez Was bowiem – Drodzy Słuchacze – nie miałoby to sensu, jak podkreśla nasz redakcyjny kolega, a zarazem jeden z najbardziej doświadczonych radiowców w naszym składzie, Piotr Zawadzki. Był z rozgłośnią od początku, czyli od 1992 roku. Wówczas Radio Jedność – poprzednik Radia eM Kielce – zostało pierwszą niepubliczną stacją w stolicy regionu.

– O tym jak od tamtego czasu zmieniło się radio moglibyśmy mówić godzinami. Pamiętam początki, kiedy byłem młodym chłopakiem. Wtedy wszystko opierało się na ludziach, nie było tak wielkiej pomocy komputerów i różnych programów. Nie mieliśmy do dyspozycji nośników, które mamy dzisiaj. Były taśmy szpulowe, kasety i płyty CD. Najbardziej baliśmy się tego, że taśma się przerwie podczas emisji materiału reporterskiego. Wówczas do akcji wkraczała koleżanka ze zmywaczem do paznokci i wszystko grało dalej. Cieszy mnie, ze jedno się nie zmieniło – najważniejsi dla nas są słuchacze – podkreśla nasz prezenter, a zarazem głos wiadomości lokalnych Radia eM Kielce.

Podobnie jak ponad trzydzieści lat temu, tak i dziś sercem redakcji jest studio emisyjne, gdzie jesteśmy z Wami „na żywo”. Prezenterzy dwoją się i troją, aby umilić Wam czas spędzony z Radiem eM. Wśród nich jest Aleksandra Rękas.

–  Praca prezentera to mnóstwo wyzwań i ciągła nauka. Wielką frajdą jest ciągła możliwość poznawania nowych osób oraz czynnego uczestniczenia w tym co ważne i ciekawe w mieście i regionie. Daje też okazję pracy z dzieciakami, które odwiedzają radio. Ich zapał i ciekawość sprawia, że takie spotkania napędzają do dalszej pracy – podkreśla Ola, która w soboty znajduje dla Was „100 pomysłów na weekend”.

Oprócz świetnej i wpadającej w ucho muzyki, na antenie usłyszycie również najświeższe newsy tworzone przez nasz newsroom, o którym mówimy z kolei, że jest „mózgiem” redakcji. Dziś radio to jednak nie tylko dźwięki.

– To także nasza strona internetowa, tygodnik i niezwykle ważne media społecznościowe. Facebook, Instagram, Twitter – to narzędzia, które umożliwiają nam szybką komunikację z naszymi słuchaczami, czytelnikami, odbiorcami, obserwatorami. Dzięki nim tworzymy społeczność ludzi, którzy po prostu chcą być na bieżąco z informacjami dotyczącymi naszego regionu, ale także ludzi, którzy lubią się pośmiać, podyskutować, wyrazić swoje zdanie – mówi Weronika Karyś, nasza newsroomowa koleżanka.

Stale trzymamy „rękę na pulsie”. Oprócz wiadomości z miasta, regionu i życia Kościoła, przekazujemy Wam newsy ze stadionów, boisk i parkietów. O lokalnym sporcie wie wszystko Michał Gajos.

– Codziennie na naszej stronie pojawiają się informacje o sportowych dumach naszego miasta - Koronie i Industrii. Nie zapominamy jednak o niższych ligach, czy żeńskich rozgrywkach. Każdego dnia fan sportu może spotkać się na emkielce.pl z najświeższymi newsami oraz informacjami z pierwszej ręki. Kierujemy się wartościami wyciągniętymi ze sportowych aren - musi być jakość, celność i szybkość – podkreśla.

Na naszej antenie nie brakuje ciekawych programów sportowych, kulturalnych, społeczno-politycznych, lifestylowych i podróżniczych. Staramy się aktualizować ramówkę i wprowadzać nowości. Tą – od pewnego czasu – jest program Łukasza Czerwiaka „Nie do wiary?” poruszający ważne i nie raz kontrowersyjne tematy związane z wiarą, moralnością i życiem religijnym.

– Myślę, że jedną z ważniejszych rzeczy w życiu wiarą jest zadawanie pytań. To często okazja do refleksji nad naszą kondycją duchową. W każdej odsłonie mojego programu staram się dobierać gości tak, aby nie wygłaszali oni swoich teorii i sztucznie nie moralizowali. Poprzez pytania staram się wyłuskać od nich to jak oni doświadczają Boga i jak z Nim żyją na co dzień – zaznacza.

Naszego radia posłuchacie w każdym zakątku województwa świętokrzyskiego. W Kielcach jesteśmy dostępni na 107,9 FM, zaś w Busku-Zdroju na 91,8 FM. Nasze częstotliwości to również Święty Krzyż – 91,3 FM oraz Włoszczowa – 94,4 FM.

Światowy Dzień Radia obchodzony jest od 2012 roku na pamiątkę powstania rozgłośni Narodów Zjednoczonych.

Wszystkim radiowym kolegom i koleżankom życzymy tego co najlepsze i przede wszystkim – dużo dobrych dźwięków!

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO