Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Szlachetna Paczka będzie pomagać obywatelom Ukrainy

środa, 02 marca 2022 10:16 / Autor: Weronika Kępa
Szlachetna Paczka będzie pomagać obywatelom Ukrainy
Szlachetna Paczka będzie pomagać obywatelom Ukrainy
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Kieleccy wolontariusze chcą pomagać przybywającym do stolicy województwa świętokrzyskiego uchodźcom z Ukrainy, którzy zatrzymali się u prywatnych osób. Wszystko w ramach dobrze znanego, ogólnopolskiego projektu Szlachetna Paczka. Pomoc ma być mądra i skierowana do konkretnych rodzin.

– Pomyśleliśmy, że zorganizujemy pomoc w ramach projektu Szlachetna Paczka. Czekamy na zgłoszenia od prywatnych osób, które przyjęły uchodźców z Ukrainy pod swój dach, by przekazać im mądrą pomoc. Wszystko oczywiście będzie się odbywać w ścisłej współpracy z naszymi darczyńcami, którzy przygotują paczki z najpotrzebniejszymi artykułami dla rodzin – informuje Konrad Jóźwik, specjalista ds. promocji Szlachetnej Paczki w województwie świętokrzyskim.

Choć akcja będzie bardzo podobna do tej organizowanej w grudniu, zasadniczą różnicę stanowią potrzeby rodzin. – Nie będzie mowy o pralkach, meblach czy węglu, a raczej żywności, ubraniach, medykamentach, czyli artykułach tak zwanej pierwszej potrzeby. Myślę, że to jest najłatwiejszy sposób na zapewnienie uchodźcom lepszego jutra – tłumaczy Jóźwik.

Jak zaznacza nasz rozmówca, w tym trudnym czasie najważniejsze są przemyślane działania. – Obecnie obserwujemy piękny zryw serc. Ludzie jadą na granicę, przywożą uchodźców, ale wiele osób nie zastanawia się nad tym, co dalej. My chcemy im pomóc, bo takie sytuacje na dłuższą metę mogą stać się naprawdę trudne – mówi.

Kielecka Szlachetna Paczka zachęca zarówno potrzebujących, jak i darczyńców do włączania się w akcję. By to zrobić wystarczy skontaktować się z wolontariuszami poprzez Facebook – dzwoniąc lub pisząc.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO