Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Trwa remont ważnego skrzyżowania

wtorek, 07 grudnia 2021 13:45 / Autor: Weronika Kępa
Trwa remont ważnego skrzyżowania
Trwa remont ważnego skrzyżowania
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Od połowy października w Kielcach trwa remont newralgicznego skrzyżowania ulicy Domaszowskiej z aleją Solidarności i Tysiąclecia Państwa Polskiego. To jedna z największych inwestycji prowadzonych obecnie na terenie miasta. Jak postępują prace? Sprawdziliśmy.

– Obecnie wykonawca prowadzi roboty sieciowe polegające na wbudowywaniu studni kanalizacji deszczowej. W najbliższych dniach rozpocznie się także przebudowa wodociągu. Przygotowujemy się również do rozpoczęcia prac związanych z sieciami energetycznymi. Póki co wykonawca skupia się więc wyłącznie na infrastrukturze podziemnej i jej przebudowie – informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

Dla mieszkańców kluczową kwestię stanowi jednak termin zakończenia inwestycji. Okazuje się, że wykonawca prosił o jego wydłużenie o trzy miesiące. Póki co MZD nie widzi jednak powodu, dla którego miałby wyrazić na to zgodę.

– Przypomnę, że kontrakt obowiązuje do końca czerwca przyszłego roku, natomiast wykonawca chciałby go przedłużyć do końca wakacji. Prośbę argumentuje faktem, że nieco przedłużyło się postępowanie przetargowe na kontrakcie przed wyłonieniem wykonawcy. Ten wniosek póki co pozostaje bez rozpoznania. Uważamy, że jest jeszcze tyle czasu do zakończenia realizacji inwestycji, że nie musimy w tej chwili podejmować takich decyzji i oczekujemy od wykonawcy, aby prowadził swoje prace zgodnie z harmonogramem – tłumaczy Skrzydło.

Przypomnijmy, że wykonawcą wspomnianej inwestycji pod nazwą „Poprawa dostępności komunikacyjnej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego poprzez rozbudowę ul. Domaszowskiej i ul. Żniwnej w Kielcach wraz z rozbudową skrzyżowania Al. Tysiąclecia PP z Al. Solidarności” opiewającej na blisko 23 mln zł jest firma Trakt S.A.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO