Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

W jakich zawodach w Kielcach łatwo znaleźć pracę?

czwartek, 29 lipca 2021 15:55 / Autor: Weronika Kępa
W jakich zawodach w Kielcach łatwo znaleźć pracę?
W jakich zawodach w Kielcach łatwo znaleźć pracę?
Weronika Kępa
Weronika Kępa

W Kielcach brakuje między innymi fryzjerów, kucharzy, lekarzy i pielęgniarek. Odwrotna sytuacja dotyczy choćby ekonomistów, filozofów i historyków.

Miejski Urząd Pracy w Kielcach opublikował najnowszy „Barometr zawodów 2021”. Z zawartych w nim informacji wynika, że w Kielcach jest najwięcej tzw. zawodów zrównoważonych, gdzie liczba ofert pracy jest zbliżona do liczby osób zdolnych i chętnych do podjęcia zatrudnienia.

Taka sytuacja dotyczy między innymi kosmetyczek, lakierników, biologów, dentystów, farmaceutów, filologów, fotografów, nauczycieli, pracowników służb mundurowych, weterynarzy i dziennikarzy.

W stolicy województwa świętokrzyskiego nie brakuje również zawodów deficytowych czyli takich, w których w najbliższym roku nie powinno być trudności ze znalezieniem pracy.

- Potrzebni są zarówno pracownicy biurowi, pracownicy produkcji, różnego rodzaju monterzy, operatorzy maszyn i urządzeń, kierowcy, handlowcy – informuje Zbigniew Brzeziński z Miejskiego Urzędu Pracy w Kielcach.

Poszukiwani są także na przykład fryzjerzy, kucharze, lekarze, piekarze, pielęgniarki i położne oraz samodzielni księgowi. Jak wynika z informacji przekazanych przez MUP, zapotrzebowanie pracodawców będzie w ich przypadku duże, a podaż osób chętnych do podjęcia zatrudnienia i mających odpowiednie kwalifikacje – niewielka.

Wśród zawodów nadwyżkowych czyli takich, w których trudno o pracę ze względu na małe zapotrzebowanie oraz wielu kandydatów wymienia się ekonomistów, filozofów, historyków, politologów i kulturoznawców, pedagogów, pracowników administracji i biurowych, pracowników biur podróży i organizatorów obsługi turystycznej, specjalistów administracji publicznej, a także technologii żywności i żywienia.

Barometr jest dostępny pod linkiem: https://mupkielce.praca.gov.pl/-/11180723-barometr-zawodow-2021

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO