Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

W Kielcach nadano już ponad tysiąc numerów PESEL dla uchodźców

poniedziałek, 28 marca 2022 12:01 / Autor: Weronika Kępa
W Kielcach nadano już ponad tysiąc numerów PESEL dla uchodźców
Źródło: UM Kielce
W Kielcach nadano już ponad tysiąc numerów PESEL dla uchodźców
Źródło: UM Kielce
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Jak informuje wiceprezydent Agata Wojda, w miniony piątek Kielce przekroczyły liczbę tysiąca nadanych numerów PESEL dla uciekających przed wojną obywateli Ukrainy.

Tylko w ciągu weekendu statystyka powiększyła się o kolejne sto numerów. – Przyjmowaliśmy interesantów także w minioną sobotę. Do dyspozycji obywateli Ukrainy były cztery stanowiska przy ulicy Szymanowskiego. Na zakończenie tego dnia osiągnęliśmy liczbę 1142 nadanych numerów PESEL – informuje wiceprezydent.

Miasto ma nadzieję, że w tym tygodniu proces znacznie przyspieszy. – Dostaliśmy od rządu zamówiony sprzęt, w związku z czym już od dzisiaj (28 marca) uruchomiliśmy dodatkowe stanowisko stacji mobilnej na Dworcu Autobusowym przy ulicy Czarnowskiej. W sumie w tym miejscu funkcjonują więc dwa stanowiska – mówi Wojda.

Pozostały sprzęt jest w trakcie konfiguracji i niebawem zasili placówkę przy ul. Szymanowskiego.

– W sumie na Szymanowskiego jest osiem stanowisk plus konfigurujemy dodatkowe komputery. Musimy jednak pamiętać, że to są stanowiska, które obsługują nie tylko Ukraińców, ale także Polaków, którzy codziennie załatwiają tam swoje bieżące sprawy. Tak naprawdę liczbę dedykowanych stanowisk ustalamy każdego dnia w zależności od tego ilu mieszkańców chce skorzystać z naszych usług oraz liczby wniosków, które wpłynęły do nas drogą elektroniczną – wyjaśnia nasza rozmówczyni.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO