Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

W Kielcach trwa koszenie traw

piątek, 20 maja 2022 13:31 / Autor: Weronika Kępa
W Kielcach trwa koszenie traw
FB RPZiUK
W Kielcach trwa koszenie traw
FB RPZiUK
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych zaczęło kosić trawy już pod koniec kwietnia. Na pierwszy ogień poszło centrum miasta, pasy drogowe wzdłuż najważniejszych ulic, parki i osiedla.

– Koszenie rozpoczęło się nieco wcześniej niż w ubiegłym roku – o około dwa tygodnie. Było to możliwe dzięki ładnej pogodzie. Pierwsze koszenia rozpoczęły się jeszcze w kwietniu i trwały do początku maja. Kosiliśmy wtedy ścisłe centrum miasta. Równolegle rozpoczęło się pierwsze koszenie w pasach drogowych, wzdłuż głównych arterii komunikacyjnych miasta – informuje Marcin Batóg, rzecznik prasowy RPZiUK.

Wśród terenów, w których trawa została już skoszona można wymienić ul. Warszawską, Radomską, Szybowcową, Tarnowską, Bohaterów Warszawy i al. Popiełuszki. Równolegle odbywało się koszenie parków i osiedli.

– Dzisiaj (20 maja) kosimy trawę wzdłuż ulicy Krakowskiej i Grunwaldzkiej. Ponadto w tym tygodniu kosimy Dolinę Silnicy, która ma specyficzny mikroklimat. Jest tam zawsze bardziej wilgotno niż w innych częściach miasta. Koszenie odbywa się tu na końcu, tak żeby nie było już grząsko ani mokro, żeby nie powodować, wjeżdżając tam ciężkim sprzętem, więcej szkód niż pożytku. Dlatego koszenie Silnicy zawsze zaplanowane jest nieco później niż innych terenów parkowych – wyjaśnia Batóg.

Jak informuje nasz rozmówca, w tym roku zieleń miejska planuje zgrać pozimowe zamiatanie z końcem koszenia, tak aby sprzątnąć za jednym zamachem piach i resztki pokosu.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO