Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Od maja duże zmiany organizacji ruchu w centrum Kielc

wtorek, 17 maja 2022 10:29 / Autor: Weronika Kępa
Od maja duże zmiany organizacji ruchu w centrum Kielc
Fot. Piotr Michalec
Od maja duże zmiany organizacji ruchu w centrum Kielc
Fot. Piotr Michalec
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Jeszcze w maju miasto zamierza wprowadzić duże zmiany w organizacji ruchu w śródmieściu Kielc. Chodzi m.in. o poszerzenie „strefy zamieszkania”, zmianę zasad parkowania oraz kwestię poruszania się rowerem po drogach jednokierunkowych.

Jak informuje miasto, strefą zamieszkania zostaną objęte ulice: Czerwonego Krzyża, Orla, Kaczyńskiego, Kozia (na odcinku od Rynku do Orlej), Warszawska (na odcinku od al. IX Wieków Kielc do Rynku) oraz plac świętego Wojciecha.

„Rozszerzenie i tym samym uszczelnienie „strefy zamieszkania” spowoduje uspokojenie ruchu, ponieważ zgodnie z przepisami kierowcy będą mogli jeździć z prędkością do 20 km/h, a piesi będą mieli pierwszeństwo”, czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie kielce.eu.

Na tym jednak nie koniec zmian. Na ul. Małej oraz Dużej wyznaczone zostaną nowe miejsca parkingowe, zarówno dla osób z niepełnosprawnościami, jak i wszystkich innych.

Miasto postanowiło zadbać także o dostawców. Bowiem na ul. św. Leonarda oraz Czerwonego Krzyża mają zostać wyznaczone rotacyjne miejsca postojowe dla zaopatrzenia, gdzie będzie można zatrzymywać się maksymalnie na 30 minut.

W centrum pojawią się też dodatkowe miejsca postoju taksówek – na ul. Staszica (przy DH Puchatek), Leśnej (przy skrzyżowaniu z Małą) oraz Dużej (przy skrzyżowaniu z Leonarda).

Jeśli chodzi o rowerzystów, władze miasta chcą umożliwić im poruszanie się na drogach jednokierunkowych również pod prąd. Taka możliwość zostanie wprowadzona na ul. Orlej oraz Piotrkowskiej (od Pelca do Silnicznej).

Ponadto, „na Placu Konstytucji będzie wyznaczone miejsce postojowe wyłącznie dla pojazdów obsługujących uroczystości ślubne w Urzędzie Stanu Cywilnego. Z kolei w zatoce na ul. Czerwonego Krzyża przewidziano stanowisko postojowe dla autokarów turystycznych w godz. 8:00-18:00. To pozwoli wysadzać wycieczki odwiedzające Kielce blisko atrakcji turystycznych. Dodatkowo na tej ulicy dla uspokojenia ruchu zostanie zainstalowany próg zwalniający”, czytamy w komunikacie miasta.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO