Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Wycinka drzew pod budowę hali sportowej - miasto odnosi się do protestu

poniedziałek, 25 października 2021 13:41 / Autor: Weronika Kępa
Wycinka drzew pod budowę hali sportowej - miasto odnosi się do protestu
Wycinka drzew pod budowę hali sportowej - miasto odnosi się do protestu
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Przypomnijmy, Stowarzyszenie Polska 2050 zaapelowało do władz miasta o niewycinanie, a jedynie przesadzenie drzew pod budowę hali sportowej z łącznikiem dla uczniów Liceum Żeromskiego (o problemie pisaliśmy tutaj). Czy takie rozwiązanie jest możliwe?

Jak informuje Tomasz Porębski, rzecznik prasowy prezydenta Kielc, budowa nowego obiektu wynika z konieczności zapewnienia lepszych warunków dla ośmiuset osób, które obecnie uczą się w budynku z lat 60-tych, zaprojektowanego dla... sześciuset uczniów.

- Zajęcia w szkole trwają od godziny 7:30 do 16:15, co jest spowodowane trudnościami w prawidłowej organizacji zajęć wychowania fizycznego. Szkoła dysponuje bowiem salą gimnastyczną wielkości boiska do siatkówki, małą salą do ćwiczeń fitness i dwoma stołami do bilarda ustawionymi w korytarzu - wylicza Porębski.

Z uwagi na brak warunków uczniowie odbywają część zajęć sportowych w hali MOSiR, przy ulicy Ściegiennego. - W ten sposób tracą dużo czasu z lekcji na dojście do hali oraz powrót do szkoły. Taka organizacja zajęć wymaga również dużej ostrożności przy przychodzeniu grup uczniów przez przejście dla pieszych - mówi.

Decyzja o budowie hali we wskazanej lokalizacji jest podyktowana... brakiem innej możliwości. - Wybudowanie obiektu na boisku od strony ulicy Zgoda spowodowałoby zacienienie okien większości sal lekcyjnych - wyjaśnia Porębski.

Ze względu na wymiary nowej hali sportowej konieczne jest  wycięcie drzew, które kolidują z planowaną inwestycją.

- Część drzew jest bardzo stara i po silnych wiatrach odpadają z nich duże fragmenty gałęzi. Liceum wystąpiło do Marszałka Województwa Świętokrzyskiego z wnioskiem o wyrażenie zgody na wycinkę tych drzew, którą otrzymało. W ramach rekompensaty wskazano nasadzenia zastępcze. Nadmieniamy, że Biuro Inwestycji dokona wszelkich starań, aby podczas prowadzenia robót budowlanych wycinka drzew była wykonana tylko w niezbędnym zakresie - dodaje rzecznik.

Mówiąc prościej, miasto nie bierze pod uwagę przesadzenia roślin.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO