Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Wyższe nagrody finansowe za wybitne osiągnięcia dla kielczan? Jest propozycja radnego

wtorek, 18 stycznia 2022 13:45 / Autor: Weronika Kępa
Wyższe nagrody finansowe za wybitne osiągnięcia dla kielczan? Jest propozycja radnego
Fot. Łukasz Zarzycki
Wyższe nagrody finansowe za wybitne osiągnięcia dla kielczan? Jest propozycja radnego
Fot. Łukasz Zarzycki
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Radny Jarosław Bukowski zaproponował, by władze miasta podwyższyły wartość finansową nagród przyznawanych kielczanom w ramach „Nagrody Miasta Kielce”, „Nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury” oraz „Nagrody prezydenta miasta Kielce dla nauczycieli”.

Do tej pory mieszkańcy otrzymywali w ramach wspomnianych wyróżnień od tysiąca do czterech tysięcy złotych.

– Przyznawane przez miasto nagrody mają przede wszystkim na celu podkreślenie zasług i uhonorowanie osób fizycznych i prawnych wybitnie zasłużonych w dziedzinie kultury, sportu, przedsiębiorczości, edukacji czy działalności społecznej. Osoby, które je otrzymują czują się wyróżnione i docenione, a uroczystości wręczenia poprzez swój uroczysty charakter dodatkowo dodają splendoru nagrodzonym. Nie bez znaczenia jest także wartość finansowa tych nagród – stwierdza radny Jarosław Bukowski.

– Niestety, od wielu lat pozostaje ona na stałym poziomie. Na przykład minimalna wartość „Nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej” została określona na tysiąc złotych prawie dziesięć lat temu. Biorąc pod uwagę zmniejszanie się wartości nabywczej pieniądza, ogólne podniesienie wysokości zarobków w kraju, a w tym wartości płacy minimalnej oraz mając na względzie rangę nagród przyznawanych przez nasze miasto, wnioskuję o rozpatrzenie możliwości podniesienia wartości nagród pieniężnych do takiej wysokości, która będzie świadczyć o ich prestiżu, a nagrodzonym pozwoli odczuć w budżetach domowych, że taką nagrodę otrzymali – zaznacza.

Miasto ma czternaście dni na odniesienie się do interpelacji radnego.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO