Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Z ul. Krakowskiej znikną pasy wibracyjne?

wtorek, 30 listopada 2021 14:05 / Autor: Weronika Kępa
Z ul. Krakowskiej znikną pasy wibracyjne?
Z ul. Krakowskiej znikną pasy wibracyjne?
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Wiceprzewodnicząca kieleckiej rady miasta, Joanna Winiarska, zawnioskowała do władz miasta o usunięcie pasów wibracyjnych, które w ostatnim czasie pojawiły się przed przejściami dla pieszych po obu stronach ulicy Krakowskiej.

Przypomnijmy: po wielu wypadkach z udziałem pieszych, w sierpniu władze miasta poinformowały, że planują pilotażowo wdrożyć wspomniane rozwiązanie w Kielcach. Niedługo później pasy wibracyjne pojawiły się m.in. na ulicy Jesionowej i Krakowskiej. W przypadku drugiej lokalizacji mieszkańcy zaczęli już zgłaszać problemy.

– Z informacji jakie posiadam nadmierny hałas, który powstaje spod kół licznie przejeżdżających samochodów na skutek zamontowanych kilkunastu pasów wibracyjnych bardzo utrudnia życie mieszkańcom. Fala dźwiękowa przenosi się na szyby budynków mieszkalnych, potęgując dyskomfort, szczególnie w godzinach nocnych – informuje wiceprzewodnicząca Joanna Winiarska.

W imieniu mieszkańców radna postanowiła zwrócić się do władz miasta o usunięcie wspomnianych pasów i ewentualne wdrożenie innego rozwiązania mającego na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych.

Miasto ma 14 dni na odpowiedź.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO