Za nami siatkarskie finały wojewódzkie

środa, 18 czerwca 2014 11:37 / Autor: Maciej
Maciej
Maciej

Najlepsi z najlepszych zmierzyli się w Wojewódzkim Turnieju Finałowym Minisiatkówki. Nie zabrakło emocji, wielkiej radości po wygranych i smutku po porażkach. A wszystko to działo się na oczach gwiazd polskiej siatkówki.

W Hali Legionów po raz ostatni w tym roku szkolnym oglądaliśmy młodych siatkarzy i siatkarki. W klasach III w kategorii chłopców rozgrywki zdominowali uczniowie z kieleckich szkół i klubów sportowych. Na najniższym stopniu podium stanął Bartek Zapała z Fun Sport Kielce, drugi był Wojtek Nowak z SP 8, a najlepszy okazał się Maciej Kosno z Plas Kielce.

Nie tylko w klasach III wygrał zawodnik z klubu sportowego Plas Kielce. Podopieczni Dariusza Szczubiała zdominowali rozgrywki i wygrali we wszystkich kategoriach wiekowych. W klasach IV pokonali w finale Czarnych Połaniec, w klasach V – SP nr 1 z Buska-Zdroju, a w najstarszej grupie ULKS Chobrzany.

Na placu gry pojawiły się także dziewczęta. Tutaj młode siatkarki z Ostrowca Świętokrzyskiego nie pozwoliły odebrać sobie choćby jednego złotego medalu. I tak w klasach IV MUKS „Jedynka” była lepsza od Plasa Kielce, piątoklasistki wygrały z zawodniczkami ze Szkoły Podstawowej nr 34, a w klasach VI uczennice z Ostrowca Św. pokonały SP Ćmińsk.

Na młodych siatkarzy oprócz dyplomów, medali oraz innych nagród czekał jeszcze jeden prezent. Rozgrywkom przypatrywali się wicemistrz Świata z 2006 roku, a obecnie trener ZAKSY Kędzierzyn-Koźle – Sebastian Świderski, a także były trener reprezentacji Polski – Waldemar Wspaniały. Zwycięzcy poszczególnych grup wiekowych pojadą w lipcu na Mistrzostwa Polski do Drzonkowa.