Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Zbliża się koncert połączony z licytacją na rzecz Szkoły Wrażliwości. Wśród fantów rower Agaty Wojdy

czwartek, 02 grudnia 2021 13:39 / Autor: Weronika Kępa
Zbliża się koncert połączony z licytacją na rzecz Szkoły Wrażliwości. Wśród fantów rower Agaty Wojdy
Źródło: FB Agata Wojda
Zbliża się koncert połączony z licytacją na rzecz Szkoły Wrażliwości. Wśród fantów rower Agaty Wojdy
Źródło: FB Agata Wojda
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Pożar pochłonął praktycznie wszystko co mieli – meble, narzędzia, unikalne instrumenty muzyczne i większość zabudowań. By dalej móc uczyć wrażliwości Ewa i Mariusz potrzebują pieniędzy na odbudowę szkoły w Kapkazach. Do realizacji celu ma ich przybliżyć wyjątkowy koncert połączony z licytacją.

Wydarzenie odbędzie się już w najbliższy poniedziałek, 6 grudnia, o godzinie 18 w Kieleckim Centrum Kultury. – Muzyczną ucztę pełną magicznych dźwięków zapewnią grupa Gędzi Chór, SIĘ, czyli Piotr Stiff Stefański z zespołem oraz świętokrzyska formacja jazzowo-rockowa Greger Garage – informuje Anna Żmudzińska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach.

Podczas spotkania uczestnicy będą mogli m.in. zakupić charytatywne cegiełki wstępu oraz ocalałe z pożaru płyty Gędziego Chóru. Całości towarzyszyć będzie kiermasz książek i słodkości podarowanych przez wiernych przyjaciół Szkoły Wrażliwości oraz czytelników MBP.

Nie zabraknie również licytacji. Wśród przedmiotów, które na nią trafiły można znaleźć między innymi dobrze znany wszystkim kielczanom rower wiceprezydent Agaty Wojdy.

„W życiu każdego człowieka przychodzi czas, kiedy trzeba podjąć trudne decyzje o rozstaniu. Pamiętacie Sokoła? To niezawodny rower, który nawet „na kapciu” potrafi dowieść do celu. Przez wiele miesięcy towarzyszył mi w podróżach po wszystkich zakamarkach Kielc. Sokół trafi na licytację na rzecz odbudowy Szkoły Wrażliwości w Kapkazach. Każdy z Was może pomóc! Ciepłym słowem, które daje nadzieję i kasą, która daje możliwości”, napisała na swoim profilu na Facebooku.

W akcję pomocy włączyła się również nasza załoga! Małgosia Cioroch postanowiła przekazać na licytację swoją wyjątkową, ręcznie robioną biżuterię. Z kolei Piotr Michalec – autorski kalendarz „Świętokrzyskie Kadry na luzie”.

Ewę i Mariusza postanowili wesprzeć także między innymi pracownicy Muzeum Zabawek i Zabawy oraz Wzgórza Zamkowego, które przekazało na licytację ceramiczną skarbonkę w kształcie dzika.

Dochód z licytacji, kiermaszu oraz zakupu cegiełek zostanie w całości przeznaczony na rzecz odbudowy Szkoły Wrażliwości.

Wy też możecie dołączyć do tej szlachetnej akcji! Więcej szczegółów znajdziecie pod linkiem: https://www.facebook.com/groups/3028382020813306

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO