Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Kielce otulił biały puch. Opadów będzie więcej

środa, 13 stycznia 2021 08:20 / Autor: Aleksandra Rękas
Kielce otulił biały puch. Opadów będzie więcej
Fot. Piotr Michalec
Kielce otulił biały puch. Opadów będzie więcej
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Obfite opady śniegu towarzyszą mieszkańcom naszego miasta od wczorajszego popołudnia. Zima najprawdopodobniej zostanie z nami przez najbliższe dni, musimy przygotować się też na niższe temperatury.

Wczoraj wieczorem pokrywa śnieżna w Kielcach sięgnęła pięciu centymetrów. Kolejne dni także przyniosą opady. – Dzisiaj śniegu napada około trzech centymetrów. W nocy natomiast – około dwóch. Przelotne opady zostaną z nami przez jakiś czas. Jeśli chodzi o temperaturę, dziś nie będzie ona niska – wyniesie od minus jednego do jednego stopnia Celsjusza – mówi Grzegorz Walijewski, synoptyk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Przed  nami jednak coraz chłodniejsza aura. W sobotę termometry w ciągu dnia wskażą około -7 stopni Celsjusza. – W nocy natomiast temperatura wyniesie -12  Celsjusza. W niedzielę w ciągu dnia na termometrach zobaczymy około -5 stopni – wyjaśnia Walijewski.

Jak dodaje, temperatura w przyszłym tygodniu zależeć będzie od tego, czy pogodę zdominuje niż, czy wyż atmosferyczny. Dokładne prognozy poznamy w piątek (15 stycznia).

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO