Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Co ich łączy? Kochają.... układać klocki. Kielce goszczą LEGOtuberów

sobota, 18 września 2021 14:54 / Autor: Adrianna Linertowicz
Co ich łączy? Kochają.... układać klocki. Kielce goszczą LEGOtuberów
Co ich łączy? Kochają.... układać klocki. Kielce goszczą LEGOtuberów
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Po raz pierwszy w Kielcach i po raz drugi w Polsce, w Muzeum Zabawek i Zabawy zebrali się miłośnicy budowania z klocków. Zainteresowanych nie brakowało. Wbrew pozorom, nie tylko wśród dzieci...

Na zlocie pojawili się wyjątkowi goście: polscy LEGOtuberzy. Kim są i czym się zajmują?

- To osoba, która prowadzi kanał o klockach na platformie YouTube, jednak w rzeczywistości to określenie odwołuje się do ludzi, którzy swoją pasją do klocków dzielą się w mediach społecznościowych. Jesteśmy tutaj po to, aby pokazać wam, że są różne kierunki rozwoju tego zamiłowania – mówi Maciej z kanału Maciek i Klocki.

Jak dodaje, wokół tej definicji narosło sporo kontrowersji, ponieważ jest ona połączeniem słów „LEGO” i „youtuber”. Woman_in_Bricksworld przyznała, że działa głównie na TikToku, z kolei jaskierthebard na Instagramie. Jak widać zatem, „LEGOtuber” może mieć bardzo szerokie pole działania.

- LEGOtubera można po prostu nazwać klockowym influencerem – tłumaczy Maciej.

- Zacząłem swoją przygodę z klockami w mediach w 2017 roku, ale treści, którymi się dzielę, ustabilizowały się w 2020. Przez trzy lata próbowałem odnaleźć się w różnych stylach. Nagrywałem filmy w jeden sposób, a potem zmieniałem technikę o 180 stopni. Jednak wszystkie moje treści kręciły się wokół klocków – wyjaśnia Pudi Ninja.

W naszym mieście fanów klocków nie brakuje. Na wydarzeniu pojawiło się mnóstwo gości i to nie tylko dzieci.

- Bardzo lubię LEGOtuberów, przyszedłem tutaj z kolegą i super się bawię – mówił Franek.

- Przyjechałem tutaj z bratem i rodzicami. Mój brat jest wielkim fanem LEGOtuberów, ale mnie też się tutaj bardzo podoba – powiedział Filip.

- Zawsze uwielbiałem budować z klocków i to zamiłowanie towarzyszy mi aż do teraz, chociaż w tym roku skończyłem 40 lat. Co jakiś czas sprawiam sobie przyjemność i kupuję jakiś ciekawy zestaw klocków – przyznaje pan Piotr Stokowski, który na Zlocie pojawił się z żoną i córką.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO