Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Znamy zwycięzców tegorocznego Off Fashion

sobota, 24 lipca 2021 21:58 / Autor: Adrianna Linertowicz
Znamy zwycięzców tegorocznego Off Fashion
Znamy zwycięzców tegorocznego Off Fashion
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Nie brakowało emocji podczas 22. Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody Off Fashion. W sobotę (24 lipca) na dużej scenie Kieleckiego Centrum Kultury zaprezentowano aż 60 różnych stylizacji, które inspirowane były naszym miastem. Zwyciężczynią została Żaneta Siłkowska z Warszawy.

Drugie miejsce zajęła Wiktoria Łaskawiec, trzecie Adrian Lewandowski.

Finał tegorocznego konkursu Off Fashion w Kieleckim Centrum Kultury poprowadził Mateusz Szymkowiak, dziennikarz Telewizji Polskiej. O cenne nagrody walczyło 30 projektantów mody. Zwycięzcom przyznano statuetki autorstwa Sławomira Micka, nagrody pieniężne (pierwsze miejsce – 10 tysięcy złotych, drugie miejsce 8 tysięcy złotych, trzecie miejsce 6 tysięcy złotych), tablety graficzne, a także cztery półroczne stypendia, z czego trzy w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru, a jedno w kieleckim Instytucie Dizajnu. W głosowaniu nagrodę przyznała także publiczność.

W jury oceniającym konkursowe kreacje zasiadali: Ewa Chabielska, Magdalena Płonka, Marzena Michela Singh, Katarzyna Łęcka, Paweł Węgrzyn, Tomasz Miler, duet Paprocki&Brzozowski, Michał Zaczyński i duet RAD, który zwyciężył w poprzedniej edycji konkursu.

Dużą atrakcją, która uświetniła sobotnią Galę, był multimedialny pokaz video mappingu, autorstwa Dariusza Makaruka, a także muzyka grana na żywo przez zespół Automatik. Można było również obejrzeć projekty kieleckiej projektantki modowej, Justyny Petelickiej, której kreacje nosi m.in. polska piosenkarka, Roksana Węgiel.

- To piękny wieczór, w którym możemy dostrzec, że kreatywność nie ma granic. Przy okazji takich wydarzeń widać, że każdy kreuje w swoim umyśle pewne wizje. Zapewne każdy z nas będzie mógł coś wynieść z dzisiejszego wieczoru i później wykorzystać w swoim życiu – mówił prezydent Kielc, Bogdan Wenta.

- Warto marzyć, warto realizować swoje marzenia, a dzisiejsze wydarzenie jest potwierdzeniem tych słów – mówiła Żaneta Siłkowska.

- Ktoś kiedyś powiedział, że moda nie jest sztuką, ale potrzebuje artysty, aby przetrwać. Drodzy projektanci, wierzę w to co robicie i bądźcie w tym konsekwentni – mówiła podczas Gali Augustyna Nowacka, dyrektor Kieleckiego Centrum Kultury.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO