Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

Wojewoda świętokrzyski: "Sytuacja w Starachowicach opanowana"

sobota, 30 maja 2020 10:59 / Autor: Wiktoria Zagórska Strzelec
Wojewoda świętokrzyski: "Sytuacja w Starachowicach opanowana"
Wojewoda świętokrzyski: "Sytuacja w Starachowicach opanowana"
Wiktoria Zagórska Strzelec
Wiktoria Zagórska Strzelec

W czasie dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz przekazał najnowsze informacje dotyczące ogniska koronawirusa w starachowickich zakładach Animex Foods. – Chciałbym uspokoić zarówno pracowników, jak i społeczność Starachowic: sytuacja jest pod kontrolą. W porę zostały uruchomione odpowiednie mechanizmy i została wytypowana grupa, która przebywa na kwarantanie.

Badaniami zostali objęci pracownicy oraz ich rodziny, obecnie jest to około 50 osób. W razie zaostrzenia się ogniska w gotowości pozostaje 10. Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej, która jest w stanie w ciągu godziny utworzyć mobilny punkt pobrań wymazów na COVID-19.

Łukasz Dominiak, rzecznik firmy Animex Foods, podkreśla że od początku epidemii podjęte zostały działania zapobiegawcze, czyli dezynfekcja rąk, obowiązek noszenia maseczek. Pracownicy powyżej 60. roku życia i chorujący przewlekle zostali odsunięci od pracy. To łącznie ok. 200 osób.

Firma cały czas pozostanie pod nadzorem epidemiologicznymi, a ten w razie potrzeby ma wdrożyć  kolejne ograniczenia na terenie zakładu. Jak dodaje dyrektor firmy, Zbigniew Nidzgorski, niie ma jednak mowy o zaprzestaniu produkcji.

Nowe przypadki COVID-19 poza Animex Foods, odnotowały również firmy  MAN i PKC. Zwróciły się one z pisemną prośbą do wojewody o powołanie w mieście punktu pobrań do badań na obecność koronawirusa, a pierwszeństwo w dostępie do nich mieliby mieć pracownicy, którzy kontaktowali się z chorymi. Wniosek ten został jednak odrzucony.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO