Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

Szpital w Czerwonej Górze ma nową przychodnię przyszpitalną

czwartek, 02 lipca 2020 15:39 / Autor: Magdalena Nowak
Szpital w Czerwonej Górze ma nową przychodnię przyszpitalną
Szpital w Czerwonej Górze ma nową przychodnię przyszpitalną
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Blisko 1,5 mln zł kosztowała modernizacja pomieszczeń po dawnej kuchni w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. św. Rafała w Czerwonej Górze i dostosowanie ich do potrzeb przyszpitalnej przychodni. W czwartek przebudowany obiekt został uroczyście otwarty.

Jak informuje Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego, konieczność realizacji tego zadania wynikała z potrzeby zwiększenia powierzchni przychodni, która teraz zapewni przyjmowanie pacjentów jednocześnie we wszystkich poradniach i pozwoli na stworzenie komfortowych warunków oczekiwania na wizytę u specjalisty.

Jak podkreśla wicemarszałek Marek Bogusławski, dotychczas przyjęcia odbywały się w dwóch gabinetach: w jednym przyjmowani byli pacjenci poradni pulmonologicznej i chirurgii klatki piersiowej, w drugim - poradni ortopedycznej i urologicznej.

- Ze względu na brak możliwości innego zorganizowania przyjęć, poradnie musiały pracować na zmiany w różnych godzinach, co nie było optymalnym rozwiązaniem ani dla pacjentów, ani dla personelu. Zmodernizowany obiekt pozwoli lepiej zorganizować pracę przychodni, co w efekcie zmniejszy  kolejki oczekujących i skróci czas oczekiwania na wizytę – dodaje wicemarszałek.

 Zadanie przeprowadzono w dwóch etapach: w 2018 roku za 202 tys. zł szpital zakupił m.in. dwa stoły zabiegowe, spirometr, ssak, wózek do transportu pacjenta, defibrylator, negatoskop cyfrowy, inhalator, aparat EKG i lampę bakteriobójczą, których dofinansowanie środkami z budżetu województwa wyniosło 180 tys. zł. Natomiast w 2019 roku przeprowadzono roboty budowlane z pełną adaptacją pomieszczeń, wykonano instalacje sanitarne oraz elektryczne. Prace kosztowały 1,2 mln zł - na ich realizację szpital otrzymał dofinansowanie z budżetu województwa w wysokości 950 tys. zł.

 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO