Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

[FOTO] Nowy obiekt na mapie turystycznej regionu

poniedziałek, 06 lipca 2020 11:41 / Autor: Marzena Rygiel
[FOTO] Nowy obiekt na mapie turystycznej regionu
Urząd Gminy i Miasta Chęciny
[FOTO] Nowy obiekt na mapie turystycznej regionu
Marzena Rygiel
Marzena Rygiel

Punkty widokowe, trasy rowerowe, wiaty grillowe - to jedne z wielu udogodnień, z których będą mogli korzystać odwiedzający zalew w Lipowicy w gminie Chęciny. Inwestycja ma zostać zakończona pod koniec sierpnia. 

Zalew w Lipowicy będzie miejscem przeznaczonym do rekreacji. Przyjazny dla wędkarzy i rowerzystów, ma służyć także celom edukacyjnym. Jak podkreśla burmistrz Chęcin, Robert Jaworski, skorzystają z niego przede wszystkim uczniowie.

– Na tablicach, które zostaną zamontowane na terenie zalewu, opisane zostaną różne gatunki zwierząt i roślin, które tam występują – mówi burmistrz. – Będzie to miejsce atrakcyjne dla sympatyków przyrody z powodu licznych ławeczek i punktów widokowych umożliwiających obserwację natury – dodaje.

Został poprawiony również dojazd do zalewu, bowiem w przeszłości były z nim problemy.

 – Teren zostanie także wzbogacony o infrastrukturę drogową. Z racji fatalnego stanu drogi prowadzącej do zbiornika trudno było do niego dojechać, a dobry dojazd jest jednym z ważniejszych elementów obiektów takich jak ten – zaznacza Robert Jaworski.

Planowany termin otwarcia to koniec sierpnia tego roku, a całkowity koszt inwestycji wyniesie prawie trzy miliony złotych.

 

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO