Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

[VIDEO] Sprawcy wyłudzeń „na policjanta” zatrzymani

piątek, 10 lipca 2020 11:34 / Autor: Aleksandra Rękas
[VIDEO] Sprawcy wyłudzeń „na policjanta” zatrzymani
[VIDEO] Sprawcy wyłudzeń „na policjanta” zatrzymani
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zatrzymali dwóch mieszkańców województwa mazowieckiego, którzy stoją za ostatnimi oszustwami w naszym mieście. Śledczy ustalili, że jeden z mężczyzn dzwonił do seniorów i podawał im fałszywe informacje o zagrożonych kontach bankowych. Z kolei 30-latek wcierał się w rolę „funkcjonariusza” i odbierał pieniądze.

Przypomnijmy, że w przeciągu ostatnich dwóch tygodni w naszym mieście doszło do trzech oszustw metodą „na policjanta”. Przestępcy dzwonili do starszych osób, opowiadali historię o zagrożonych pieniądzach na kontach bankowych i wyłudzali gotówkę. Ich łupem łącznie padło 96 000 złotych.

Na trop sprawców wpadli kryminalni z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu kieleckiej komendy. Ich ustalenia wskazywały, że wszystkich oszustw dokonała ta sama grupa przestępców. Podejrzani to 30-latek z Legionowa i 37-letni mieszkaniec Warszawy.

30-latek został zatrzymany w poniedziałek. Podejrzanego zauważyli na jednej z ulic Legionowa funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Jak się okazało, złapali go w samą porę - 30-latek wybierał się na spotkanie z 90-latką, która miała przekazać mu 40 tysięcy złotych.

We wtorek do oszusta dołączył jego 37-letni kompan. Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zatrzymali go w Warszawie. Z ustaleń policjantów wynika, że to on najprawdopodobniej dzwonił do seniorów i opowiadał historię o hakerach. Przestępczy duet w ten sposób oszukiwał seniorów z całego kraju.

Decyzją sądu obaj zatrzymani za kratkami spędzą najbliższe trzy miesiące. Grozi im osiem lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Nagranie z zatrzymania przestępców TUTAJ

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO