Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

Świętokrzyscy parlamentarzyści zachęcali do poparcia Andrzeja Dudy

piątek, 10 lipca 2020 15:48 / Autor: Magdalena Nowak
Świętokrzyscy parlamentarzyści zachęcali do poparcia Andrzeja Dudy
Świętokrzyscy parlamentarzyści zachęcali do poparcia Andrzeja Dudy
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Do drugiej tury wyborów pozostały jednie dwa dni. W Chmielniku do pójścia do urn i zagłosowania na Andrzeja Dudę zachęcali posłowie Prawa i Sprawiedliwości - Agata Wojtyszek, Bartłomiej Dorywalski oraz Andrzej Kryj.

– To bardzo ważny wybór, wybór nie tylko prezydenta, ale też wybór przyszłości naszego kraju. Od tego zależy, czy nasz kraj pójdzie w kierunku rozwoju i działań dla społeczeństwa i bezpieczeństwa, czy też jak za czasów Platformy Obywatelskiej kraju, który się zwija, gdzie rozwijają się tylko duże miasta, a małe miejscowości są zaniedbywane – mówiła poseł Agata Wojtyszek.

Konferencja parlamentarzystów PiS odbyła się przed posterunkiem policji w Chmielniku, do miejsca spotkania odniosła się poseł Wojtyszek. – Ten posterunek za czasów Platformy Obywatelskiej został zamknięty. Takich posterunków Platforma Obywatelska -  z której wywodzi się Rafał Trzaskowski - zamknęła ponad 400. Zamkniętych zostało też ponad 1000 szkół i tyle samo punktów pocztowych. W naszym województwie posterunek w Chmielniku był pierwszym, którego działalność została wznowiona za rządów PiS. Obecnie budowany jest też nowy, piękny komisariat. Tak chcą mieszkańcy i to jest bardzo ważne dla bezpieczeństwa naszego kraju. Apeluję, aby wszyscy w niedzielę poszli do urn – powiedziała Agata Wojtyszek.

Parlamentarzystka zwróciła uwagę, że za rządów obecnego prezydenta nie została zamknięta żadna szkoła, powstało też dużo miejsc w żłobkach oraz Domów Seniora.

Poseł Bartłomiej Dorywalski podkreślił, że rząd Prawa i Sprawiedliwości od początku zwracał uwagę na małe miasteczka i mniejsze środowiska. – Mówiliśmy, że naszego kraju nie należy dzielić na Polskę A i B. Pochodzę z Włoszczowy, to właśnie tam powstał przystanek kolejowy za pierwszych rządów PiS. Gdy teraz spojrzymy na poprzednią i obecną kadencję, to przykładów przywracania godności mieszkańcom mniejszych miejscowości jest całe mnóstwo. Jako członek Komisji Finansów Publicznych Państwa mogę zapewnić, że całkowicie inne podejście do finansów publicznych sprawiło, że zaczęliśmy inaczej patrzeć na programy społeczne i rozwój mniejszych miejscowości. Cały pakiet programów społecznych, ale też zachęt dla młodych ludzi, np. na rozwój własnej działalności, to wszystko pojawiło się za rządów PiS, a gwarantem tych wszystkich zmian jest prezydent Andrzej Duda – zaznaczył parlamentarzysta.

Poseł Andrzej Kryj powiedział, że prezydent Andrzej Duda stawia na szeroko rozumiane bezpieczeństwo. – A bezpieczeństwo to nie tylko policja, ale też straż pożarna. Do OSP w regionie w tym roku trafi 28 samochodów. Urzędujący prezydent stawia również na silne sojusze i cieszy się szacunkiem wśród polityków na świecie – dodał poseł Kryj.

Do pójścia na wybory i głosowania na obecnie rządzącego prezydenta zachęcał także burmistrz Chmielnika Paweł Wójcik oraz członek zarządu powiatu kieleckiego Mariusz Ściana.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO