Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

Jedne wcześniej, inne później. Zmiany w rozkładzie jazdy PKP

sobota, 08 sierpnia 2020 01:48 / Autor: Tomasz Natkaniec
Jedne wcześniej, inne później. Zmiany w rozkładzie jazdy PKP
Jedne wcześniej, inne później. Zmiany w rozkładzie jazdy PKP
Tomasz Natkaniec
Tomasz Natkaniec

Dodatkowe połączenie do Buska-Zdroju, pierwszy pociąg do Katowic o ponad godzinę później,  ostatni - o godzinę wcześniej. To niektóre zmiany w kursowaniu pociągów z Kielc, wynikające z korekty rozkładu jazdy PKP. Wchodzi on w życie 30 sierpnia.

Pociągi do Buska-Zdroju odjeżdżać będą z Kielc o 5:23, 11:33 i 16:26, a z Buska do Kielc o 6:29, 12:37 i 17:32. Połączenia w tym kierunku przez ostatnie dwa lata uruchamiane były wyłącznie w okresie wakacyjnym. Wszystkie obsłuży Polregio. Nie będzie już natomiast weekendowych pociągów do Sandomierza.

Ostatni skład do Wrocławia przez Katowice odjedzie o prawie godzinę wcześniej - o 16:38 zamiast 17:34. Pierwsze połączenie do Katowic przesunięte zostało z 5:16 na 6:19. Pierwszy pociąg do Częstochowy pojedzie o 23 minuty wcześniej – o 5:30.

Do Warszawy, tak jak poprzednio, dojedziemy siedmioma pociągami pospiesznymi PKP Intercity, natomiast do Wrocławia i Lublina – trzema. W rozkładzie pozostaną cztery składy do Olsztyna, oraz po jednym do Szczecina i Kołobrzegu. Utrzymane będzie również 12 połączeń z Krakowem, zarówno pospiesznych, jak i osobowych.

Korekta rozkładu jazdy wynika między innymi z prac modernizacyjno-remontowych, prowadzonych na liniach kolejowych. Oprócz wymienionych zmian, wiele pociągów przesuwa swoje pory odjazdów o kilka lub kilkanaście minut. Warto więc zapoznać się z rozkładem jazdy, dostępnym na przykład na stronie portalpasazera.pl.

Wojciech Dudkowski

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO