Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Angelika potrzebuje naszej pomocy. Mieszkańcy Wilkowa organizują specjalną zbiórkę

wtorek, 06 sierpnia 2019 13:27 / Autor: Michał Łosiak
Angelika potrzebuje naszej pomocy. Mieszkańcy Wilkowa organizują specjalną zbiórkę
Fot. Organizatorzy
Angelika potrzebuje naszej pomocy. Mieszkańcy Wilkowa organizują specjalną zbiórkę
Fot. Organizatorzy
Michał Łosiak
Michał Łosiak

15-letnia Angelika ucierpiała w tragicznym wypadku w Wilkowie. Obecnie jest w śpiączce i konieczna jest jej rehabilitacja. Niezbędne środki chcą zebrać okoliczni mieszkańcy, którzy już 15 sierpnia organizują specjalny festyn połączony z akcją charytatywną.

Był 14 maja 2019 roku. Padał deszcz. Młody człowiek jadąc samochodem po wilgotnej jezdni wpadł w poślizg. Niestety, swoim pojazdem uderzył w dwie osoby stojące na przystanku w Wilkowie. Jedną z nich była Angelika Kumór. – Przyjęła na siebie cały impet uderzenia. Wielkie podziękowania należą się lekarzom ze Szpitala Wojewódzkiego na Czarnowie, bo dzięki nim Angelika żyje. Natychmiast przeprowadzona została także zbiórka krwi, w którą włączyło się wiele znajomych i mieszkańców naszej wsi – opowiada Wojciech Kózka, jeden z organizatorów festynu na rzecz poszkodowanej 15-latki.

Angelika przebywa obecnie w słynnej Klinice Budzik. Jest w śpiączce, a lekarze walczą o jej wybudzenie. – Dziewczyna bardzo cierpi. Jej organizm jest bardzo oporny na leki. Niezwykle ważna jest rehabilitacja prowadzona całymi dniami. Podczas niej pobudzane są reakcje na różnego rodzaju bodźce – tłumaczy Wojciech Kózka.

Niestety, skuteczne leczenie Angeliki wymaga sporych środków. Na pomoc ruszyli więc jej znajomi i mieszkańcy Wilkowa, którzy postanowili zorganizować specjalny festyn. Podczas imprezy zaplanowano zbiórkę na rzecz 15-latki i wyjątkowe licytacje, których uczestnicy będą mogli zdobyć m.in. koszulki piłkarzy Korony Kielce, piłkę podpisaną przez Grzegorza Tkaczyka, płytę z autografem Maryli Rodowicz i wiele, wiele innych cennych przedmiotów. – Staramy się o zakup ortez, niezbędnych do rehabilitacji. Z dziewczynką jest również cały czas jej mama. Ta opieka także wymaga wielkich nakładów, dlatego potrzebne jest wsparcie – dodaje nasz rozmówca.

Program festynu:

Festyn Angelika

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO