Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Będą współpracować dla dobra środowiska

czwartek, 12 maja 2022 09:34 / Autor: Aleksandra Rękas
Będą współpracować dla dobra środowiska
Będą współpracować dla dobra środowiska
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Jak skutecznie wykrywać przestępstwa związane z transportem odpadów i im przeciwdziałać? By sprawniej dbać o przyrodę, inspekcja ochrona środowiska oraz transportu drogowego zawarły porozumienie.

Wspomniany dokument określa zasady przeciwdziałania przestępstwom, a także ułatwia wykrywanie wykroczeń przeciwko środowisku w transporcie odpadów.

– Podpisanie porozumienia ma na celu jak najlepiej zidentyfikować naszą skuteczność w zwalczaniu i zachowaniu prewencji  w ściganiu przestępstw związanych z ochroną środowiska.  Współpraca między inspekcją ochrony środowiska a inspektoratem transportu drogowego trwa od dawna – podkreśla wojewoda Zbigniew Koniusz.

Paweł Górak, Świętokrzyski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego podkreśla z kolei, że celem podpisania porozumienia jest zintegrowanie i scalenie służb, które są głównie odpowiedzialne za ochronę środowiska.

Niestety wszystko wskazuje na to, że problem nielegalnego transportu odpadów narasta. 

- Największe zagrożenie stwarzają odpady niebezpieczne, zagospodarowywane niezgodnie z przepisami ochrony środowiska czy przewożone z naruszeniem wymagań dotyczących transportu – wyjaśnia Witold Bruzda, Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska .

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska współpracuje także z policją i strażą miejską. To nie tylko działania w terenie, ale także wymiana informacji dotyczących transportu odpadów w regionie świętokrzyskim.

Porozumienie podpisano w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO