Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Blisko 20 000 wniosków przyjętych w ramach programu „Czyste Powietrze”

czwartek, 14 lipca 2022 16:02 / Autor: Łukasz Czerwiak
Blisko 20 000 wniosków przyjętych w ramach programu „Czyste Powietrze”
Blisko 20 000 wniosków przyjętych w ramach programu „Czyste Powietrze”
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Wszystkie gminy naszego województwa otrzymały wsparcie z projektu rządowego „Czyste Powietrze”. Świętokrzyskie to jedyny taki region w Polsce. Mieszkańcy województwa otrzymali już 239 114 559 zł.

Do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach wpłynęło już 25 202 wnioski w ramach programu „Czyste Powietrze”.

- Składanie wniosków będzie jeszcze bardziej uproszczone. Beneficjent wybiera wykonawcę. Następnie składa wniosek o dofinansowanie do WFOŚiGW oraz do urzędów gmin. Taki wniosek będzie rozpatrzony w 14 dni. Jeśli wniosek jest pozytywnie rozpatrzony to w ciągu siedmiu dni przelewamy fundusze na wskazane konto – zaznacza Ryszard Gliwiński, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

Powietrze 2

- Badania niestety pokazują, że 40 000 Polaków umiera z powodu chorób, które generuje zanieczyszczone powietrze. Dlatego dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do skonstruowanie tego programu – podkreśla Anna Krupka, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Powietrze 3

- Chciałam pogratulować pani Aleksandrze z gminy Brody, która zechciała jako jedna z tych 22 000, a w zasadzie 25 000 bo tyle wniosków wpłynęło sięgnąć po te środki. To nie tylko dbanie o czyste powietrze, ale także troska o własne gospodarstwo domowe – mówiła Agata Wojtyszek, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Powietrze 1

22 000 umowę w projekcie „Czyste Powietrze” w regionie podpisała Aleksandra Jaworska z gminy Brody. Dzięki niej będzie mogła przeprowadzić termomodernizację domu.

- Jesteśmy jedynym województwem, które do współpracy zaangażowało wszystkie gminy. Często o tym mówimy, ale jeszcze raz to pokreślę troszczmy się o środowisko. Tak jak bez przerwy oddychamy, tak nieustannie troszczmy się o czystość powietrza – wyjaśnia Krzysztof Słoń, senator Prawa i Sprawiedliwości.

Powietrze 4

239 114 559 zł mieszkańcy województwa otrzymali z 19 811 wypłat. 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO