Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Fałszywa wnuczka w akcji, seniorka oszukana

środa, 25 stycznia 2023 12:10 / Autor: Aleksandra Rękas
Fałszywa wnuczka w akcji, seniorka oszukana
Fałszywa wnuczka w akcji, seniorka oszukana
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

30 tysięcy złotych straciła seniorka, która uwierzyła w opowieść fałszywej wnuczki. Przestępcy posłużyli się dobrze znaną policjantom historią o rzekomym wypadku drogowym.

Oszuści skontaktowali się z 82-latką z Ostrowca Świętokrzyskiego wczoraj, 24 stycznia. Do kobiety zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta.

- Poinformował on swoją rozmówczynię, że jej wnuczka spowodowała wypadek drogowy i potrzebne są pieniądze w kwocie 150 tysięcy złotych na tak zwane polubowne załatwienie sprawy. Dla uwiarygodnienia oszustwa, przestępca przekazał słuchawkę kobiecie podającą się za jej wnuczkę – mówi podkom. Ewelina Wrzesień z KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Oszustka potwierdziła opowiedzianą przez mężczyznę historię. Ostatecznie starsza kobieta przekazała gotówkę „kurierowi”, straciła 30 tysięcy złotych.

Policjanci przypominają – odbierając telefon od osób, które podają się za policjantów i żądają pieniędzy, możemy być pewni że rozmawiamy z oszustami.  Jeśli rozmówca podaje się za członka naszej rodziny, koniecznie zweryfikujmy tę informację.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO