Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Historyczne pożegnanie wakacji w Chęcinach

czwartek, 27 sierpnia 2020 12:52 / Autor: Radio eM
Historyczne pożegnanie wakacji w Chęcinach
fot. zamek.checiny.pl
Historyczne pożegnanie wakacji w Chęcinach
fot. zamek.checiny.pl
Radio eM
Radio eM

Kuchenne rekonstrukcje, pokazy historycznych militariów, nauka tańców dawnych – takie atrakcje czekają na tych, którzy przybędą w najbliższy weekend na zamek w Chęcinach. Wszystko odbędzie się w akompaniamencie wystrzałów historycznej broni, m. in. artylerii i muszkietów.

„Twierdza serc. Płonące rubieże Rzeczypospolitej XVII wieku” – pod takim hasłem odbędzie się huczne zakończenie wakacji.

Impreza rozpocznie się w piątek o 13 i potrwa do niedzielnego wieczoru. Na Wzgórzu Zamkowym rozbity zostanie obóz wojskowy, dostępny dla zwiedzających. Można będzie oglądać broń z dawnych czasów. Odbędą się także trzy rekonstrukcje historyczne: „Bohaterska obrona”, „Krwawy rewanż” i „Na honorowych warunkach…”. Pobliska Kamienica Niemczówka organizuje natomiast „Zwiedzanie z panem Wołodyjowskim”.

— Jest to pierwsza tak potężna impreza organizowana u nas na zamku, będzie naprawdę hucznie – mówi Patrycja Ziętek, specjalistka ds. promocji Zamku Królewskiego w Chęcinach – W wydarzeniu będzie uczestniczyło kilkudziesięciu rekonstruktorów, będą trzy epizody historyczne. Będzie bardzo dużo militariów, m. in. kilkanaście muszkietów, a walki będą rozgrywane również z baszt. – wyjaśnia

— Zainteresowanie turystów jest bardzo duże. Proponujemy, by bilety kupować również w Niemczówce, by uniknąć dużych kolejek. Zamek otwarty jest od 9 do 19, a wszystkie atrakcje są w cenie biletu. – dodaje Patrycja Ziętek.

Dokładny program imprezy dostępny jest na stronie internetowej Zamku w Chęcinach.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO