Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

Kieleccy policjanci wymierzyli cios w narkotykowy proceder

wtorek, 12 stycznia 2021 07:13 / Autor: Aleksandra Rękas
Kieleccy policjanci wymierzyli cios w narkotykowy proceder
Kieleccy policjanci wymierzyli cios w narkotykowy proceder
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

W zeszłym tygodniu mundurowi z naszego miasta zatrzymali dwie osoby w związku z posiadaniem środków odurzających. W czwartek w ręce stróżów prawa wpadł 46-latek z gminy Górno, dzień później - 26- latek z gminy Chmielnik.

Czwartkowe zatrzymanie 46-latka to efekt pracy kryminalnych z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Funkcjonariusze ustalili, że wielokrotnie notowany mężczyzna nadal lekceważy prawo - tym razem mogło chodzić o znaczne ilości narkotyków.

- Przeszukanie potwierdziło podejrzenia - 46-latek miał ponad kilogram amfetaminy i 76 gramów marihuany. Do laboratorium trafiło też 460 gramów niezidentyfikowanego proszku i 105 tabletek niewiadomego pochodzenia. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków i najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie – informuje Karol Macek z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Z kolei sprawą 26-latka spod Chmielnika zajmowali się stróże prawa zwalczający przestępczość narkotykową.

- W trakcie piątkowej wizyty w jego domu, mundurowi policjanci zabezpieczyli 13 gramów amfetaminy i 207 gramów proszku, który po przebadaniu okazał się nową substancją zabronioną 4CMC. Ponadto kryminalni zabezpieczyli 12 tys. zł w gotówce na poczet przyszłej kary. Mężczyzna już usłyszał zarzuty i decyzją prokuratora został objęty dozorem, a także musi wpłacić poręczenie majątkowe – mówi Karol Macek.

Obaj zatrzymani zostaną rozliczeni przez sądy. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi dziesięć lat więzienia.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO