Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Kluby seniora z rządowym dofinansowaniem

środa, 14 lipca 2021 16:04 / Autor: Wojciech Dudkowski
Kluby seniora z rządowym dofinansowaniem
Kluby seniora z rządowym dofinansowaniem
Wojciech Dudkowski
Wojciech Dudkowski

Kluby seniora działające w województwie świętokrzyskim otrzymają wsparcie finansowe. Aż 26 gminom przyznano środki z programu Senior+. W Urzędzie Wojewódzkim odbyło się uroczyste podpisanie umów pomiędzy Wojewodą Świętokrzyskim Zbigniewem Koniuszem a samorządowcami.

W ramach programu 25 gmin i jeden powiat otrzyma środki na funkcjonowanie istniejących już domów i klubów, natomiast gmina Złota w powiecie pińczowskim utworzy nową placówkę. W sumie projekt objął aż 36 tego typu obiektów.

- Jest to bardzo dobrze zrobiony  program, dobrze dofinansowany, przemyślany i dobrze realizowany w terenie przez samorządowców. To duże wsparcie, bo pomocą senioralną w tego typu placówkach objętych jest ponad 1300 osób. Myślę, że to prawie wyczerpuje potrzeby naszego województwa – powiedział wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

- Ten program jest odpowiedzią polskiego państwa na sytuację demograficzną. Dzięki temu, że żyjemy coraz dłużej i chcemy być coraz dłużej aktywni powstały kluby seniora. Program Senior+ odpowiada na najbardziej żywotne potrzeby seniorów, czyli ludzi, którzy nie są już aktywni zawodowo, wychowali dzieci, a jeszcze chcą realizować swoje pasje, a przede wszystkim chcą wychodzić do innych. I kluby seniora są właśnie po to, żeby to społeczeństwo aktywizować – powiedział obecny na uroczystości senator Krzysztof Słoń.

O funkcjonowaniu klubu seniora w gminie Małogoszcz opowiedział Radiu eM Kielce burmistrz Mariusz Piotrowski:

- Nasz klub seniora utworzyliśmy w zeszłym roku w budynku po filii byłej szkoły podstawowej w Leśnicy. W związku z pandemią funkcjonowanie było dość utrudnione, ale teraz mam nadzieję, że uda nam się funkcjonować na dużą skalę i wychodzić z ofertą dla seniorów w zakresie różnego rodzaju zajęć i zagospodarowania czasu wolnego. W gminie Małogoszcz jest bardzo duże zainteresowanie, dlatego poczyniliśmy kolejne kroki ku temu, żeby uruchamiać kolejne kluby seniora i myślimy o tym, że w przyszłym roku uda nam się go uruchomić w samym Małogoszczu.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO