Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Kolejne budynki ŚCO przejdą termomodernizację

środa, 04 maja 2022 11:13 / Autor: Magdalena Nowak
Kolejne budynki ŚCO przejdą termomodernizację
Kolejne budynki ŚCO przejdą termomodernizację
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Umowę na ponad 11 milionów złotych podpisało Świętokrzyskie Centrum Onkologii z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Pieniądze zostaną przeznaczone na termomodernizację budynków lecznicy.

Prof. Stanisław Góźdź dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii zaznaczył, że dzięki temu wsparciu zamknięty będzie proces termomodernizacji całego szpitala. – Nasz obiekt jest potężnym kompleksem budynków i żeby nasza działalność była efektywna musimy dokonać pewnych zmian. Chodzi o wymianę okien czy systemów wentylacyjnych. Dzięki tym pieniądzom remont będzie przeprowadzony m.in. w pralni, szwalni, kuchni, prosektorium czy hotelu pielęgniarek – mówi prof. Góźdź.

– Służba zdrowia również angażuje się w ochronę środowiska. W związku z podjętymi działaniami znacząco zmniejszy się emisja gazów cieplarnianych i substancji niebezpiecznych do powierzchni. To przyczyni się zarówno do ochrony środowiska jak i zdrowia – mówi Artur Michalski, wiceprezes zarządu WFOŚiGW.

– Część biała budynków ŚCO jest już w trakcie termomodernizacji i pieniądze na ten cel pochodzą z urzędu marszałkowskiego. Były jednak jeszcze budynki kuchni, prani czy administracji, które też wymagały takich prac i dzięki środkom z WFOŚiGW zostaną  one podjęte. Jest to inwestycja bardzo potrzebna  bo z korzyścią dla mieszkańców naszego regionu – podkreśliła poseł Agata Wojtyszek.

Marek Bogusławski, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego  również zaznaczył, że inwestycja jest bardzo potrzebna. – Pozwoli to ograniczyć emisję gazów cieplarnianych, ale też obniży koszty funkcjonowania poszczególnych budynków ŚCO. Przy obecnych cenach energii jest to kluczowa sprawa, jeśli chodzi o zarządzanie szpitalem– mówi Marek Bogusławski.

Termomodernizację przechodzi już część budynków ŚCO, dzięki dotacją unijnym oraz z urzędu marszałkowskiego.

Tag: ŚCO
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO