Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

Magiczny Dywan trafi do dzieci w Skarżysku-Kamiennej

wtorek, 20 kwietnia 2021 10:12 / Autor: Wojciech Dudkowski
Magiczny Dywan trafi do dzieci w Skarżysku-Kamiennej
Magiczny Dywan trafi do dzieci w Skarżysku-Kamiennej
Wojciech Dudkowski
Wojciech Dudkowski

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej zorganizowali zrzutkę na Magiczny Dywan - nowoczesne narzędzie interaktywne, które naukę zamienia w zabawę. Ich marzenie się spełni, bo w zbiórkę zaangażowało się wielu przyjaciół szkoły, w tym... producent urządzenia.

Zbiórkę pieniędzy na Magiczny Dywan onEVO zorganizowała nauczycielka Ilona Wątła:

– W naszej placówce jest już jeden taki przyrząd. Korzystają z niego przedszkolaki. Świetnie sprawdza się przy pracy z dziećmi, ale w placówce tak dużej jak nasza, jeden Magiczny Dywan to zdecydowanie zbyt mało – opowiada nauczycielka.

Magiczny Dywan onEVO to multimedialne urządzenie, zawierające w sobie komputer, projektor, moduł WiFi i zestaw czujników oraz głośników. Projektor zamontowany pod sufitem wyświetla obraz tworzący wirtualny "magiczny dywan". System czujników sprawia, że obraz reaguje na ruch. Zwykła podłoga lub stół zamienia się w multimedialny obszar, dzięki któremu dzieci przeżywają kosmiczne przygody, biorą udział w edukacyjnych quizach i grach,  przenoszą się na powierzchnie odległych planet, eksplorują pirackie statki, biegając po wartkich strumieniach... możliwości jest tysiące.

– Magiczny Dywan onEVO bardzo pomaga w nauce i rehabilitacji. Ta wizualna i ruchowa forma zajęć jest dla dzieci dużo ciekawsza i bardziej angażująca niż tradycyjne lekcje. Projekcje  Magicznego Dywanu oddziałują na zmysły i aktywizują ruchowo. W naszej szkole zawsze staramy się wydobyć z dzieci ich najmocniejsze strony, zachęcić i zmotywować ich do aktywności. Magiczny Dywan bardzo pomaga osiągnąć te cele – dodaje Ilona Wątła.

Nauczycielka zorganizowała zbiórkę na portalu "Zrzutka.pl". W międzyczasie do dyrektora szkoły Marcina Kruka odezwał się przedstawiciel firmy Funtronic – producent urządzenia. Firma obiecała 50–procentowy rabat, jeśli szkoła uzbiera przynajmniej połowę z wymaganych 12 tysięcy złotych. Na szczęście lokalna społeczność stanęła na wysokości zadania.

– Do ostatniej chwili obawiałam się, czy damy radę. Ostatni dzień okazał się dla nas prawdziwym dniem cudów. Zebraliśmy potrzebną kwotę! Okazało się, że szkoła ma wiernych przyjaciół – informuje Ilona Wątła.

Teraz nie tylko przedszkolaki, ale wszyscy wychowankowie Zespołu Placówek w Skarżysku–Kamiennej, będą mogli korzystać z Magicznego Dywanu. Urządzenie ma zostać zamontowane na szkolnym korytarzu. Będzie wykorzystywane zarówno na lekcjach, jak i w czasie przerw.

– Często prowadzimy akcje wspierające szkoły, które w pandemii nie mają lekko. Bardzo się cieszymy, gdy słyszymy, że nasz produkt pomaga w nauce i rehabilitacji dzieci. Taka jest właśnie misja naszej firmy – opowiada Paulina Moneta, Dyrektor Kreatywny z firmy Funtronic.

To nie pierwsza taka akcja producenta. Funtronic w ten sam sposób wspierał m.in. Stowarzyszenie Niepełnosprawnych "Oligo" we Włocławku.

W Zespole Placówek Edukacyjno–Wychowawczych w Skarżysku–Kamiennej uczy się ponad 200 wychowanków o specjalnych potrzebach edukacyjnych. To jedna z największych tego typu instytucji w Polsce. Zespół prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, w wieku od 3 do 25 lat.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO