Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Miały skłonność do darmowych kosmetyków

środa, 18 maja 2022 09:38 / Autor: Aleksandra Rękas
Miały skłonność do darmowych kosmetyków
Miały skłonność do darmowych kosmetyków
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

W ręce kieleckich policjantów wpadły dwie kobiety – 23- i 53-latka. Ich łupem padły kosmetyki, obie przywłaszczyły sobie artykuły warte ponad 900 złotych.

Do pierwszej „wpadki” doszło w ostatni wtorek po godzinie 16. 23-latka w drogerii na kieleckich Ślichowicach, minęła linię kas bez płacenia za kosmetyki.

- Ponadto policjanci w trakcie kontroli stwierdzili, że  w kasie zapłaciła za farbę do włosów, kosztującą pięć złotych. Oszustwo polegało na tym, że w środku zatrzymana ukryła bransoletki i biżuterię, o wartości trzystu złotych – przekazuje Karol Macek z KMP w Kielcach.

Młodej kobiecie grozi osiem lat więzienia.

Niespełna cztery godziny później, podobne zgłoszenie wpłynęło z drogerii, mieszczącej się w podkieleckich Nowinach. Tu pracownicy ujęli 53-latkę, która nie zapłaciła 347 złotych za kosmetyki, książkę i proszek do prania

- Policjanci z Chęcin ustalili, że mieszkanka powiatu dzień wcześniej, w tym samym miejscu, zachowała się dokładnie tak samo. Różnica polegała jedynie na tym, że nie została ujęta, a towary przez nią zabrane w poniedziałek kosztowały 610 złotych – dodaje Macek.

53-latce grozi z kolei pięć lat więzienia.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO