Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Młodzi sportowcy ze stypendiami

wtorek, 28 czerwca 2022 13:32 / Autor: Michał Łosiak
Młodzi sportowcy ze stypendiami
Fot. UMWŚ
Młodzi sportowcy ze stypendiami
Fot. UMWŚ
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Dziesięciu młodych sportowców z naszego regionu odebrało stypendia od władz województwa świętokrzyskiego za szczególne osiągnięcia. Wynoszą one od 500 do 800 złotych miesięcznie.

W tym roku Zarząd Województwa Świętokrzyskiego przyznał już 71 takich stypendiów dla sportowców reprezentujących 13 dyscyplin sportowych. Wsparcie otrzymują mistrzowie Polski oraz reprezentanci kraju w kategorii junior młodszy, junior oraz młodzieżowiec, za osiągnięcia sportowe uzyskane w roku 2021.

– W czasach młodości uprawiałem wyczynowo sport. Te pieniądze z pewnością się przydadzą osobom, które osiągają wyniki na poziomie mistrzostw kraju i startują w zawodach międzynarodowych. Przygotowania i treningi wymagają wiele wysiłku, ale również zaangażowania finansowego – mówił Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego.

– Cieszę się, że możemy wesprzeć utalentowaną młodzież. Co roku staramy się przeznaczać na zadania związane z rozwojem aktywności fizycznej, kulturą fizyczną odpowiednie środki finansowe. Dzięki temu coraz większą grupę naszych sportowców możemy wesprzeć w przygotowaniach do zawodów. Dziękujemy, że chcecie uprawiać sport, promować nasze województwo i doskonalić się – tłumaczył Tomasz Jamka, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

Stypendia, w zależności od kategorii wiekowej i wyniku sportowego w roku 2022 wynoszą od 500 do 800 zł brutto i wypłacane będą od czerwca do grudnia.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO