Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Młodzieżowy sejmik województwa: Nie marnujemy czasu

poniedziałek, 20 lipca 2020 20:08 / Autor: Weronika Kępa
Młodzieżowy sejmik województwa: Nie marnujemy czasu
Młodzieżowy sejmik województwa: Nie marnujemy czasu
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Szerzenie ekologicznych postaw, reaktywacja programu „Świętokrzyskie dla młodych”, działanie na rzecz rozwoju regionu - to tylko kilka z całej gamy pomysłów, które kłębią się w głowach młodych radnych. Swoją kadencję rozpoczęli zaledwie kilka dni temu, jak zaznaczają nie zamierzają marnować czasu i już przystępują do pierwszych ważnych rozmów.

- Już w pierwszej kadencji młodzież opiniowała ważne dla ich środowiska uchwały związane chociażby ze stypendiami dla młodych - mówił podczas spotkania w Urzędzie Marszałkowskim Andrzej Pruś, przewodniczący sejmiku. - W minionej kadencji rozpoczęliśmy też prace nad Strategią Województwa 2030+, które zamierzamy kontynuować również w tym roku – dodał.

Młodzieżowy sejmik województwa świętokrzyskiego składa się z 33 osób. To aktywni działacze społeczni, którzy już od dawna poświęcają swój czas i energię na pracę na rzecz swoich lokalnych społeczności.

- W tej kadencji będziemy pracować nie tylko nad rekomendacjami, ale także nad programem „Świętokrzyskie dla młodych", który aktualnie się kończy. Chcielibyśmy go reaktywować. Jesteśmy na samym początku naszej drogi. Mamy wiele pomysłów. Wierzę, że wspólnie jesteśmy w stanie bardzo dużo zmienić – stwierdziła Zofia Mogielska, przewodnicząca.

- Obiecujemy dbać o sprawy młodych ludzi i starać się ich jak najlepiej reprezentować. Jednocześnie apeluję do młodzieży - jeśli macie jakieś pomysły, inicjatywy, które warto podjąć, zapraszamy do kontaktu. Liczymy na owocną współpracę - dodał Piotr Michalski, wiceprzewodniczący sejmiku.

Młodzieżowy sejmik województwa świętokrzyskiego ma charakter inicjatywny, wnioskodawczy i konsultacyjno-doradczy. Jego głównym celem jest zaangażowanie młodych ludzi w życie swojego najbliższego otoczenia, zwiększenie ich aktywności społecznej oraz nauka samorządności. Radni są powoływani na dwuletnią kadencję.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO