Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Powstaje Korpus Ochrony Wyborów

poniedziałek, 30 stycznia 2023 21:07 / Autor: Michał Łosiak
Powstaje Korpus Ochrony Wyborów
Fot. FB/Krzysztof Lipiec
Powstaje Korpus Ochrony Wyborów
Fot. FB/Krzysztof Lipiec
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Inauguracyjne spotkanie Korpusu Ochrony Wyborów w okręgu kieleckim Prawa i Sprawiedliwości odbyło się dziś (30 stycznia) w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Gościem specjalnym był Andrzej Klarkowski, zastępca szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Korpus ma czuwać nad prawidłowym przebiegiem wyborów.

– Mamy dobre wyniki w województwie świętokrzyskim, ale to nie oznacza, że nie będzie problemów w trakcie wyborów. Warto przypomnieć rok 2014 i m.in. dużą liczbę głosów nieważnych. To była mocna nauczka dla nas. Trzeba się liczyć z tym, że stawka wyborów będzie wysoka, a konfrontacja ostra. Dlatego potrzebny nam jest liczny korpus  – mówił Andrzej Klarkowski, zastępca szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

W okręgu numer 83. obejmującym Kielce i powiat kielecki w działania KOW ma być zaangażowanych kilkaset osób.

lipiec.jpg

– To nie jest nowa rzecz w Prawie i Sprawiedliwości. Zawsze dobrze przygotowujemy się do wyborów i chcemy zapewnić ich prawidłowy przebieg. Mam nadzieję, że nam się to uda. Chcę zapewnić, że w Korpusie Ochrony Wyborów nie będzie osób niekompetentnych – wyjaśniał poseł Krzysztof Lipiec.

– To ochrona wyjątkowego skarbu, jakim są wolne, demokratyczne wybory, ich przebieg, możliwość udziału jak najliczniejszej grupy wyborców i przekonanie, że ich głosy zostaną prawidłowo policzone. W tym roku, mam nadzieję, dojdzie do korzystnych zmian Kodeksu Wyborczego i to wpłynie na większą frekwencję – tłumaczył senator Krzysztof Słoń.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO