Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Rozmawiali o miliardach dla województwa

środa, 28 września 2022 10:00 / Autor: Michał Łosiak
Rozmawiali o miliardach dla województwa
Rozmawiali o miliardach dla województwa
Michał Łosiak
Michał Łosiak

130 przedstawiciele władz świętokrzyskich gmin i powiatów uczestniczyło w konferencji dotyczącej programu „Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027”. To 1,8 miliarda złotych na projekty społeczne.

Pieniądze mają być przeznaczone na działania edukacyjne, a także te związane z opieką zdrowotną i rynkiem pracy.

Każda gmina i powiat będzie dla Urzędu Marszałkowskiego ważnym partnerem w realizacji nowego programu, bo to samorządy mają potencjał, doświadczenie i kadry, potrzebne do sprawnego przygotowywania i efektywnej realizacji projektów „miękkich”. To samorządy najlepiej znają potrzeby lokalnych społeczności – mówiła Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego.

Dzięki pieniądzom realizowane będą m.in. projekty dla szkół branżowych i techników na co zostanie przeznaczonych ponad 160 milionów złotych.

–  Z kolei starzenie się populacji powoduje rosnące zapotrzebowanie na usługi opiekuńcze dla seniorów i osób niesamodzielnych, co stanowi wyzwanie dla polityki społecznej, prowadzonej przez gminy. Samorządy będą mogły sięgnąć po kwotę blisko 330 milionów złotych, zarezerwowaną na rozwijanie usług społecznych i zdrowotnych, w tym tych kierowanych do osób starszych –  dodaje Katarzyna Kubicka, dyrektor Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO