Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Teren wokół starachowickiego Pasternika zyska nowy blask

poniedziałek, 27 czerwca 2022 11:46 / Autor: Weronika Kępa
Teren wokół starachowickiego Pasternika zyska nowy blask
Teren wokół starachowickiego Pasternika zyska nowy blask
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Już niebawem rozpoczną się prace związane z zagospodarowaniem linii brzegowej starachowickiego Pasternika.

Przetarg na zagospodarowanie grobli zbiornika Pasternik wygrała kielecka firma „ANNA-BUD”.

– Przypomnę, że na tę inwestycję uzyskaliśmy dofinansowanie ze środków europejskich. Prace będą realizowane w najbliższych miesiącach i mam nadzieję, że zostaną wykonane z należytą starannością – mówi Marek Materek, prezydent Starachowic.

– W kolejnych miesiącach będziemy starali się rozstrzygnąć postępowanie przetargowe na zagospodarowanie północnej linii brzegowej, a także na zagospodarowanie dalszego odcinka grobli i wykonanie mostu na rzece Kamiennej, tak aby można było przejść zbiornik Pasternik dookoła. Liczę, że te prace przyczynią się do tego, że kolejny fragment naszego miasta zyska nowe, jeszcze piękniejsze oblicze – dodaje prezydent.

W ramach inwestycji powstaną m.in. ścieżki rowerowe, chodniki, wejście na groblę, pochylnia do wodowania łodzi, pływające pomosty, sieć elektroenergetyczna, ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery oraz oświetlenie.

– Jest nam niezmiernie miło, że będziemy mogli przyczynić się do poprawy wyglądu miasta Starachowice. Zakres prac jest dla nas przewidywalny, mamy przemyślany plan działania. Prace rozpoczną się po przekazaniu placu budowy. Pierwszy etap zaczniemy od robót ziemnych związanych z korytowaniem pod nawierzchnię – informuje Artur Bławat, prezes firmy „ANNA-BUD”.

Inwestycja opiewa na kwotę blisko sześciu milionów złotych. Całość powinna zostać oddana do użytku na początku 2023 roku.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO