Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Świętokrzyskie Igrzyska Sportowe

wtorek, 06 grudnia 2022 06:59 / Autor: Iwona Gajewska-Wrona
Świętokrzyskie Igrzyska Sportowe
Świętokrzyskie Igrzyska Sportowe
Iwona Gajewska-Wrona
Iwona Gajewska-Wrona

Najmłodsi z całego województwa spotkają się 7 grudnia w Hali Legionów w Kielcach na finale Świętokrzyskich Igrzysk Sportowych. W ramach imprezy odbędą się II Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaka oraz turniej gier i zabaw z mocowaniem, czyli zapasy. Zaplanowano także turniej badmintona.

Wydarzenie zainicjowane przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty ma na celu propagowanie zdrowego stylu życia, rozwijanie sprawności fizycznej oraz odporności psychicznej dzieci.

– Widzimy co obecnie się dzieje. Wzrasta otyłość wśród dzieci. Najmłodsi zamiast ruchu wybierają smartfony. My chcemy z tym walczyć i pokazać przedszkolakom, że warto się ruszać. Im więcej ruchu, tym lepsze zdrowie i łatwość w przyswajaniu wiedzy – podkreśla Kazimierz Mądzik, Świętokrzyski Kurator Oświaty w Kielcach.

Dodajmy, że Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaka organizowana jest dla publicznych i niepublicznych przedszkoli z terenu województwa świętokrzyskiego. Zawody odbywają się w 3 etapach –  gminnym, powiatowym i wojewódzkim. Do finałowego etapu zakwalifikowało się 18 placówek.

Jak informują organizatorzy, wydarzeniu sportowemu towarzyszyć będą występy zespołu „Mażoretki” z Zespołu Placówek Oświatowych ze Skalbmierza oraz Orkiestry Dętej składającej się z uczniów i absolwentów ze Szkoły Podstawowej w Lubczy.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO