Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Świętokrzyskie z lepszym dostępem do kolei. PKP przebuduje perony

piątek, 01 października 2021 13:21 / Autor: Weronika Kępa
Świętokrzyskie z lepszym dostępem do kolei. PKP przebuduje perony
Świętokrzyskie z lepszym dostępem do kolei. PKP przebuduje perony
Weronika Kępa
Weronika Kępa

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetargi na modernizację stacji i przystanków kolejowych w województwie świętokrzyskim. To kolejne inwestycje na trasie Kielce – Busko-Zdrój i Kielce – Częstochowa, które mają poprawić komfort podróżowania pociągami w regionie i w relacjach międzyregionalnych.

- Przebudowa peronów w Dębskiej Woli, Włoszczowicach i Małogoszczu to kolejna inwestycja w województwie świętokrzyskim, która zapewnieni mieszkańcom mniejszych miejscowości dostęp do kolei bez barier. Dzięki Programowi Przystankowemu, polski rząd przeznaczy do 2025 roku miliard złotych na budowę i modernizację przystanków w całym kraju – mówi Andrzej Bittel, sekretarz stanu w ministerstwie infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu.

W ramach inwestycji, na peronach ustawione zostaną wiaty, ławki i tablice z rozkładem jazdy. Osoby o ograniczonej możliwości poruszania się bez problemu dotrą na peron dzięki pochylniom. Antypoślizgowa nawierzchnia i oświetlenie umożliwi bezpieczne poruszanie się także po zmroku. W pobliżu zamontowane zostaną stojaki na rowery.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO