Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Trwa nabór do Świętokrzyskiego Funduszu Lokalnego

środa, 15 kwietnia 2020 15:11 / Autor: Beata Kwieczko
Trwa nabór do Świętokrzyskiego Funduszu Lokalnego
Trwa nabór do Świętokrzyskiego Funduszu Lokalnego
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Do 21 kwietnia trwa nabór do Świętokrzyskiego Funduszu Lokalnego. Na wsparcie dla młodych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych, Fundacja im. Stefana Artwińskiego ma do dyspozycji 285 tysięcy złotych.

Głównym celem funduszu jest zwiększanie ilości inicjatyw społecznych w województwie świętokrzyskim. - Mogą to być też działania polegające na organizacji różnego rodzaju szkoleń internetowych, webinarów przyczyniających się do tego, że mieszkańcy zostaną w domach - mówi Paweł Kwietniewski, dyrektor biura Fundacji. - To działania polegające na przykład na szyciu maseczek, wsparciu medyków, ale także wszelkie akcje informacyjne, które mają na celu zahamowanie Covid-19. Wnioski można też składać na organizację wydarzeń kulturalnych takich jak koncerty online - dodaje.

O środki można ubiegać się w pięciu strefach na terenie województwa świętokrzyskiego. Pierwszy to powiat kielecki i Kielce, drugi to powiat ostrowiecki, skarżyski i starachowicki, trzecia strefa to powiat jędrzejowski, włoszczowski i konecki, czwarta to powiat pińczowski, buski i kazimierski, a piąta to powiat sandomierski, opatowski i staszowski.

Cały proces składania wniosku odbywa się online poprzez specjalnie przygotowany system dotacyjny www.swietokrzyskiegranty.pl. Organizacje nie muszę się także obawiać problemów z realizacją projektów przez złą sytuacje epidemiologiczną. Rezultaty działań i sposób realizacji będzie można zmienić w trakcie realizacji projektu.

Świętokrzyski Fundusz Lokalny jest realizowany dzięki środkom z Narodowego Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Operatorem regionalnym jest Fundacja im. Stefana Artwińskiego. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.swietokrzyskiegranty.pl

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO