Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

W Sandomierzu zostanie rozbudowany punkt zbiórki odpadów komunalnych

środa, 30 grudnia 2020 08:19 / Autor: Beata Kwieczko
W Sandomierzu zostanie rozbudowany punkt zbiórki odpadów komunalnych
Fot. Urząd Marszałkowski
W Sandomierzu zostanie rozbudowany punkt zbiórki odpadów komunalnych
Fot. Urząd Marszałkowski
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Rozbudowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Sandomierzu to projekt, który zrealizuje Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sandomierzu. W ramach przedsięwzięcia powstaną m.in. dwie wiaty do bezpiecznego segregowania odpadów.

Inwestycja obejmie budowę dwóch wiat o łącznej powierzchni około 390 metrów kwadratowych do bezpiecznego segregowania odpadów na terenie istniejącego już Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Sandomierzu oraz przebudowę budynku dawnej przepompowni, który zostanie przystosowany do celów socjalnych, edukacyjnych oraz prowadzenia punktu naprawy elektro-sprzętu.

– Przebudowa punktu selektywnej zbiórki odpadów pozwoli w sposób bardziej racjonalny, zgodnie z wymogami dotyczącymi ochrony środowiska, selekcjonować te odpady na terenie Sandomierza – mówi Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego.

W ramach projektu zaplanowane zostały także działania edukacyjne dla dzieci i młodzieży, które mają na celu propagowanie działań w zakresie selektywnej zbiórki. 

– To bardzo cenna inicjatywa, która uporządkuje ten punkt oraz poprawi warunki pracy osób zatrudnionych w przedsiębiorstwie. To także inwestycja w selektywną zbiórkę odpadów, co korzystanie wpłynie na ochronę środowiska – dodaje Marek Jońca, członek zarządu województwa świętokrzyskiego.

Całkowita wartość projektu wynosi prawie dwa miliony złotych, z czego 1,5 miliona złotych stanowi dofinansowanie ze środków unijnych.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO