Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

We dwoje napadli na seniorkę i obrabowali z pieniędzy

wtorek, 23 lutego 2021 12:41 / Autor: Aleksandra Rękas
We dwoje napadli na seniorkę i obrabowali z pieniędzy
We dwoje napadli na seniorkę i obrabowali z pieniędzy
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

W ręce mundurowych wpadła w sobotę para 42-latków – kobieta wraz ze swoim partnerem napadła na... własną babcię. Złodziejski duet przywłaszczył sobie ponad dwa tysiące złotych.

Zgłoszenie od 94-letniej mieszkanki gminy Wodzisław wpłynął do mundurowych trzy dni temu. Kobieta poinformowała ich, że odwiedziła ją wnuczka ze swoim partnerem – niestety nie była to przyjemna wizyta.

- W pewnym momencie mężczyzna zażądał od 94-latki pieniędzy za podwiezienie wnuczki. Kobieta wyjęła z kieszeni plik banknotów, a 42-latek, widząc pieniądze, wyrwał je z rąk staruszki i uciekł. Do 94-latki podeszła jej 42-letnia wnuczka, która szarpiąc ją i wykręcając dłonie, odebrała jej kolejny plik banknotów – informuje Michał Kwieciński z Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie.

 W sumie łupem zbójeckiej pary padło 2400 złotych. Seniorka o całej sprawie powiadomiła policję – szybka akcja mundurowych doprowadziła do zatrzymania samochodu, którym poruszał się 42-letni napastnik. Wkrótce dołączyła do niego jego partnerka.

Duet trafił do aresztu, grozi im nawet 12 lat więzienia.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO