Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Wkrótce Europejskie Dni Pracodawców

piątek, 13 maja 2022 15:05 / Autor: Aleksandra Rękas
Wkrótce Europejskie Dni Pracodawców
Fot. Natalia Fert
Wkrótce Europejskie Dni Pracodawców
Fot. Natalia Fert
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Już w najbliższy poniedziałek, 16 maja, rozpoczynają się Europejskie Dni Pracodawców. Ta coroczna akcja, która już od 2016 roku ma promować kształcenie i podnoszenie standardów współpracy z pracodawcami. W inicjatywę włącza się Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach.

Oferta przygotowana przez Wojewódzki Urząd Pracy kierowana jest zarówno do pracodawców, jak i osób pracujących oraz bezrobotnych. W ramach Europejskich Dni Pracodawców odbędzie się kilka wydarzeń.

Pierwsze z nich to „Własna firma – zrób to z głową”. To spotkanie adresowane jest do osób bezrobotnych, zarejestrowanych w MUP w Kielcach, zainteresowanych rozpoczęciem własnej działalności gospodarczej. Uczestnicy zweryfikują własne predyspozycje do prowadzenia własnego „biznesu”, poznają aktualne przepisy dotyczące rejestracji i prowadzenia firmy. Ważnym zagadnieniem będą możliwości otrzymania wsparcia finansowego na uruchomienie własnej firmy w postaci dotacji lub pożyczek.

To wydarzenie odbędzie się 16 maja, w godzinach 12.00 – 15.00 w Miejskim Urzędzie Pracy w Kielcach, ul. Szymanowskiego 6.

W ramach Europejskich Dni Pracodawców odbędą się też dyżury informacyjne. Dyżur EURES w mediach społecznościowych zaplanowano na 16 maja, w godzinach od 9 do 12. Doradcy zawodowi WUP, poprzez Facebooka będą informować pracodawców o usługach dostępnych w sieci EURES, dotyczących pomocy w znalezieniu odpowiednich pracowników.

Oprócz tego, 19 maja odbędzie się spotkanie informacyjne dla obywateli Ukrainy. Poruszone będą na nim zagadnienia istotne dla osób podejmujących zatrudnienie, w tym pracę sezonową. Wydarzenie zacznie się o godzinie 10 w siedzibie Wojewódzkiego Urzędu Pracy, przy ul. Witosa 86.

Europejskie Dni Pracodawców potrwają do 20 maja.

Harmonogram Europejskich Dni Pracodawcó 2022

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO