Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Za dwa rozboje grozi im nawet 12 lat za kratkami

niedziela, 24 października 2021 12:20 / Autor: Adrianna Linertowicz
Za dwa rozboje grozi im nawet 12 lat za kratkami
Za dwa rozboje grozi im nawet 12 lat za kratkami
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

39-letni mieszkaniec Skarżyska-Kamiennej najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Mężczyzna jest podejrzany o usiłowanie rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu w suchedniowskim saloniku prasowym. Z kolei 18-letni skarżyszczanin, który podejrzany jest o rozbój na 60-latku, w areszcie spędzi dwa miesiące. Obu mężczyznom grozi wysoka kara więzienia.

Jak poinformował Jarosław Gwóźdź z KPP w Skarżysku-Kamiennej, trzy dni temu funkcjonariusze otrzymali zawiadomienie od właściciela jednego sklepów z prasą w Suchedniowie o usiłowaniu rozboju na jego szkodę. Z relacji właściciela wynika, że we wtorkowe popołudnie do saloniku wszedł zamaskowany mężczyzna, a w ręce trzymał nóż. Grożąc nim, zażądał wydania pieniędzy.

60-latek nie oddał gotówki, a podczas szamotaniny wyrwał napastnikowi nóż. Wówczas mężczyzna uciekł. W czwartek mundurowi zatrzymali 39-latka, który podejrzany jest o próbę rozboju. W piątek z kolei mężczyzna (dotychczas niekarany) usłyszał zarzut i stanął przed sądem. Zastosowano wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Funkcjonariusze z jednostki skarżyskiej prowadzili również czynności w sprawie rozboju, który miał miejsce w poniedziałkowy wieczór na terenie miasta. Nieznani sprawcy mieli zaatakować 60-letniego mężczyznę. Przewrócili go na ziemię i zabrali mu telefon. Policjanci wpadli na trop znanego im już 18-latka. W czwartek został zatrzymany. Posiadał przy sobie 4 gramy suszu, które wstępnie rozpoznano jako marihuanę, a także blisko gram proszku (najpewniej amfetaminy). Co więcej, śledczy podejrzewają, ze nastolatek dokonał kradzieży wkrętarek o wartości ponad 600 złotych z lokalnego marketu budowlanego. W piątek, 22 października, został doprowadzony do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzut rozboju, a później tłumaczył się przed sądem. Zastosowano wobec niego dwumiesięczny areszt tymczasowy. Funkcjonariusze pracują nad ustaleniem drugiego ze sprawców.

Obu mężczyznom grozi kara nawet do 12 lat więzienia. Młodszy dodatkowo odpowie za posiadanie zakazanych substancji i kradzież narzędzi.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO